Türkiye'nin en iyi haber sitesi

dosyası Başbakan’da

Giriş Tarihi: 15.6.2016
Antalya dosyası Başbakan’da
AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında Başbakan Binali 'la bir araya geldiklerini ve Rusya'yla yaşanan krizi sonrası 'da turizm ve tarım sektöründe yaşanan durumu paylaştığını anlattı. Sümer, Başbakan Yıldırım'a, kredi, SGK ve vergi borçlarının ertelenmesi, can suyu esnaf destek kredisinin ciroya oranlı bir şekilde yapılandırılması gibi öneriler sunduğunu söyledi. Ramazan Bayramı tatil süresinin uzatılması ve memurlara faizsiz tatil kredisi verilmesi konularının da talepleri arasında olduğunu ifade eden Sümer, bu konularda gelişmelerin yaşanmasının sevindirici olduğunu söyledi. Sümer, "Önümüzdeki süreçte diğer taleplerimizde de sonuç alırız diye bekliyorum" dedi.

GURBETÇİ TALEBİ
Turizmde yaşanan düşüşe karşı alternatif pazarlar arasında Avrupa'da yaşayan gurbetçilerin önemli bir alternatif olduğunu Başbakan Yıldırım'la paylaştığını anlatan Sümer, "Yurtdışında yaşayan 5 milyon vatandaşımız var. Bu vatandaşlarımızı tatillerini bu sefer Antalya'da yapmaları için cazip hale getirilmesi gerektiğini söyledim" dedi. Başbakan Yıldırım'ın konuya olumlu yaklaştığını söyleyen Sümer, "Sayın Başbakanımız, teşvik olarak Almanya'da yaşayan Türklerin tatili için indirimli uçak bileti, oteller konusunda çalışma yapılırsa başarılı olabileceğinden bahsetti. Bunları bekliyoruz" diye konuştu.

SÜREÇ BEKLENECEK
Sümer bir soru üzerine, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduğu AK Partili Meclis Üyesi Önder Önen için süreci bekleyeceklerini açıkladı. Sümer, Önen hakkında disiplin mekanizmasını savcılık sürecinin ardından dava açılırsa işleteceklerini sözlerine ekledi.

AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, İl Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Sümer, turizmin sorunlarını Başbakan Binali Yıldırım'la paylaşıp çözüm önerileri sunduklarını açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya dosyası Başbakan’da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN