Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Döşemealtı’yı karıştıran masa

’da Döşemealtı Belediye binasının bir odasında içki masası kurulduğuna dair fotoğraflar ilçeyi karıştırdı. CHP’li belediyeye tepki var

Giriş Tarihi: 16.6.2016
Döşemealtı’yı karıştıran masa
Antalya'nın CHP'li Döşemealtı Belediyesi, kamu binasında kurulan çilingir sofrası fotoğrafıyla tepkilerin odağına oturdu. Belediye binasındaki çilingir sofrası fotoğraflarının ilçede yayın yapan yerel bir gazetede yayınlanması ortalığı karıştırdı. Kamu binası olan belediyede içki sofrası kurulduğunun kanıtı olan fotoğraflar büyük tepki çekti.

YORUMSUZ HABER
Döşemealtı Gündem gazetesinde yer alan "Döşemealtı bunu da gördü" başlıklı haberde şu ifadelere yer verildi: "Döşemealtı Belediyesi 30 Mart 2014 tarihinde değişen ve göreve gelen yeni yönetimiyle birlikte olmaz denen birçok olaya tanık oldu. Neler yaşanmadı ki. İşçi çıkarımları ve akabinde yaşanan krizler, Belediye binası içinde personel ile idari amirler arası çekişmeler, iktidar meclis üyelerinin ikiye bölündüğü ve gruplaşmalar olduğu iddiaları, meclis toplantılarında Başkan Genç'in grubu içinde yaşanan krizler ve Genç'e kendi grubundan gösterilen tepkiler ve daha neler neler... Ancak son günlerde belediye binası içinden dışarıya öyle bir fotoğraf sızdı ki sorumlu gazetecilik anlayışı gereği habere hiçbir satır yorum ya da betimleme yazmadan sizlerin takdirine sunuyoruz. Yer Döşemealtı Belediyesi içinde bir oda. Toplantı masası üzerinden bir manzara. Ancak toplantı masası üzerinde projeler, çalışma dosyaları ya da toplantı tutanakları değil resimde gördüğünüz malzemeler yani içki şişeleri mevcut."

HALK RAHATSIZ OLDU
Belediye binasında bir odada kurulduğu anlaşılan içki sofrasıyla ilgili haberin yerel gazetede yayınlanmasının ardından konu Belediye Meclisi toplantısında AK Parti Grup Sözcüsü Ramazan Kaşlı tarafından gündeme getirildi. Kaşlı, "Halkı çok rahatsız eden bu olay nedir?" diyerek Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'ten açıklama istedi.

SANATÇILARI SUÇLADI
Fotoğrafın belediye binasının bir odasında çekildiğini doğrulayan Başkan Genç, kendisi ve belediye yöneticilerinin konuyla ilgisi olmadığını belirterek topu, ilçede veren sanatçılara attı. Odanın veren sanatçılara kulis olarak kullandırıldığını belirten Genç, fotoğrafın belediye binasında yaşanmaması gereken bir manzara olduğunu kabul etti. Genç'in açıklaması, belediye binasının sanatçılara kulis olarak kullandırılıp, içki içilmesine izin verilmesine yönelik tepkileri dindirmeye yetmedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Döşemealtı’yı karıştıran masa
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN