Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pazarcıların zaferi

Salı Pazarı’nda yaşanan moloz sıkıntısını SABAH Akdeniz’in gündeme getirmesinin ardından Muratpaşa Belediyesi konuya el attı. Bölgede yeni bir pazar yeri açılıyor

Giriş Tarihi: 17.6.2016
Pazarcıların zaferi
Antalya'nın Soğuksu, Güvenlik ve Bayındır mahallelerinde yaşayan 15 bin nüfusa hizmet veren Salı Pazarı'ndaki moloz sıkıntısı SABAH Akdeniz'ın ısrarla gündeme getirmesi ile çözüldü. SABAH Akdeniz'in yaşanan sorunu en son 17 Mayıs tarihinde 'Pazarcıların isyanı' başlığı ile manşetten duyurmasının ardından Muratpaşa Belediyesi harekete geçti.

YENİ PAZAR YERİ
Muratpaşa Belediyesi pazar kurulan alanın 500 metre ilersindeki boş bir alanı pazar yeri olarak düzenlemeye başladı. Belediye yetkilileri bir hafta içinde devreye girecek olan yeni alanın bundan sonra Bayındır Salı Pazarı olarak hizmet vereceğini açıkladı. Yeni yerin temiz ve hijyen olacağını da belirten yetkililer, "Günün şartlarına uygun, temiz bir pazaryeri olması için her türlü çalışmayı yapıyoruz" diyerek pazarcılara müjdeyi verdi.

TEL ÖRGÜ İLE ÇEVRİLDİ
10 yıldır Bayındır Salı Pazarı olarak hizmet veren bölgenin etrafı ise yetkililer tarafından tel örgü ile çevrildi. Pazarın son kez burada kurulduğunu belirten belediye görevlileri, "Haftaya Bayındır Salı Pazarı aynı bölgeye 500 metre uzaklıkta Çallı Sosyal Bilimler Yüksek Okulu yanındaki boş alanda kurulacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pazarcıların zaferi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN