Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Son umut Temmuz’da

Üzerinden iki yıl geçen ’nin seçim borçları esnafı batırırken, en büyük alacaklı konumunda olan Tuya Reklam’ın açtığı dava 10 Temmuz’a ertelendi

Giriş Tarihi: 18.6.2016
Son umut Temmuz’da
Antalya'da yerel seçimlerin üzerinde iki yıldan fazla geçti. Ancak 30 Mart yerel seçimleri döneminde seçim çalışmaları kapsamında İl Başkanlığı'na iş yapan firmaların 1 milyon TL'yi bulan alacağı hala ödenmedi. 431 bin TL'lik borç ile CHP'nin en büyük alacaklısı olan Tuya Reklam hakkını adalette arıyor.

DAVA ERTELENDİ
Tuya Reklam'ın sahibi Beytaş, alacağının tahsili için CHP Genel Merkezi ile Mustafa Akaydın ve Devrim Kök'e dava açtı. Antalya 8'inci Asliye Hukuk Mahkemesi'nde Mart ve Mayıs ayında görülen duruşmalar sonrası dava 10 Temmuz tarihine ertelendi. CHP'den alacağını tahsil edemediği için kepenk kapatmak zorunda kalan Tuya Reklam'ın sahibi Hülya Beytaş ise yeni mahkeme tarihini bekliyor.

ÇIRAKLIKTAN BAŞLADI
Sektöre çıraklıktan başlayan Hülya Beytaş, dişiyle tırnağıyla 10 yılda önemli bir noktaya taşıdığı firmasını kapatmak zorunda kalmasında borcun yapıldığı dönemde Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Mustafa Akaydın, dönemin CHP İl Başkanı Devrim Kök ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu suçluyor.

HANİ ÖDENECEKTİ?
Yaşadıkları sorunu 3 kez CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na taşıyan Hülya Beytaş, ilkinde 'konuyu inceleyelim', ikincisinde 'il başkanlığına talimat verdim' ve üçüncüsünde de 'korkma kızım ödenecek' cevabı aldığını ifade eden Beytaş, Genel Başkan düzeyinde verilen sözlerin yerine getirilmemesinden şikayetçi.

BORÇ BUNLARIN (14 MAYIS 2015)
Yerel seçimde bina ve seçim araçlarının giydirilmesi, pankartlar ve billboard reklamlarının yanı sıra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun mitingindeki afişlerini yapan Tuya Reklam'ın 431 bin liralık alacağını CHP'de sahiplenen olmamıştı. İcra takibi başlatmasının ardından, CHP Genel Merkezi'nden gelen itiraz, firmayı adeta şoke etmişti. Dönemin CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin imzalı belgede, "Asıl borçlunun Mustafa Akaydın, Devrim Kök ve CHP Antalya İl Başkanlığı olduğu anlaşılmaktadır. Alacaklı ile ilgili işlemi yapmış olan İl Başkanlığı'nın borcu ödemesi gerekir. Alacak, parti faaliyetlerinden kaynaklanmış olsa bile, CHP hükmü kişiliği, borçlu ve yükümlü tutulamaz" ifadelerine yer verilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son umut Temmuz’da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN