Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’li Esen kendi partisine vuruyor

AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, İl Başkanı Semih Esen’in her açıklamasında kendi partisi ve partililerinin bir açığını ortaya çıkardığını belirterek kendisine teşekkür etti

Giriş Tarihi: 19.6.2016
CHP’li Esen kendi partisine vuruyor
AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, İl Başkanı Semih Esen'in Alanya İlçesi'nde ormanlık alandaki çöp depolama alanının ömrünü tamamladığı, çevre kirliliğinin yanı sıra, halk sağlığını tehdit ettiği iddialarına cevap verdi. Sümer, CHP İl Başkanı Esen'in düzenlediği her basın toplantısında Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı ve bugün CHP Milletvekili olan 'ın bir açığını ortaya çıkardığını söyledi. Esen'in yaptığı açıklamalarla kendi partisine vurduğunu iddia eden Sümer, "Biz kendi işimize baktığımız için diğer partilerinin açıklamaları ile vakit kaybetmiyoruz. Bunu sağolsun CHP İl Başkanı bizim yerimize yapıyor" dedi. Esen'in ilk olarak Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin bir ihalesini gündeme taşıdığını açıklayan Sümer, " Bu ihalenin iptal edildiğini, hiçbir zaman yürürlüğe girmediğini kendisi itiraf etti. Esen'in, yaklaşık maliyetleri gündeme getirmesinin ardından birçok CHP'li belediyenin yaklaşık maliyet ile birebir aynı fiyata, ya da 10, 20 lira gibi düşük bedellere ihale onayladığı ortaya çıktı" ifadelerine yer verdi.

AKAYDIN'A VURUYOR
Esen'in son olarak 5 yıl Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan ve bugün milletvekili olan Mustafa Akaydın'ın yapmadığı bir yatırımı gözler önüne serdiğini belirten Sümer, "Akaydın'ı kendi partisi rahat bırakmıyor. Esen, Büyükşehir Belediyesi'nin 'Katı Atık Değerlendirme ve Bertaraf Tesisi' yapmadığı için Alanya'nın sularının tehlike altında olduğunu söyledi. Bu tesisin yapımına o dönem Büyükşehir Belediye Başkanı olan Mustafa Akaydın'ın engel olduğunu herkes bilirken CHP İl Başkanı'nın bilmeme imkanı yok. O zaman CHP İl Başkanı ya Akaydın'ın suçunu Menderes Türel'e yüklemek istiyor ya da el altından Akaydın'a vuruyor. Mustafa Akaydın'ın açıklarının ortaya çıkarılması için ortam hazırlıyor" dedi.

"İPTAL EDENİ AÇIKLADI"
CHP İl Başkanı Esen, olmasa Akaydın'ın Alanya'yı katı atık depolama tesisinden mahrum bıraktığının gündeme gelmeyeceğini aktaran Sümer, 30 Mart 2014 seçimlerinin ardından tesisin yapımı için çalışmalara başlanıldığını kaydederek, projelerin onaylanmak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na gönderildiğini, Mahmutseydi mevkiinde bulunan katı atık depolama tesisinin rehabilitasyon çalışmalarına da devam edildiğinin altını çizdi.

ESEN ARAŞTIRMA YAPSIN
CHP İl Başkanı Esen'in konuşmasını sıfatlarlar ve benzetmelerle süslediğini dile getiren Sümer, "Alanya Katı Atık Depolama Tesisi'ni Çernobil'e benzetti. Abartmayı seviyor. Keşke biraz araştırma yaparak abartsa. Biraz araştırma yapsa ASAT'ın Antalya genelinde suları sürekli kontrol ettiğini, numuneler alarak laboratuvarlarda incelediğini, bu işlemin sürekli yapıldığını bilirdi. Ya da fotoğraflarını gösterdiği alanda yani Mahmutseydi Katı Atık Depolama Tesisi'nde oluşan çöp sızıntı sularının çevre ve insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde toplanarak vidanjörler aracılığıyla kanalizasyon sistemine verildiğini bilirdi" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP’li Esen kendi partisine vuruyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN