Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İl tartışmasına son nokta

Alanya’nın il olması ile ilgili taleplere Bakan Çavuşoğlu noktayı koydu: Hükümetimizin gündeminde Alanya’nın il olma konusu kesinlikle yok

Giriş Tarihi: 20.6.2016
İl tartışmasına son nokta
AK Parti Manavgat İlçe Başkanlığı tarafından iftar yemeği verildi. İftara, Dışişleri Bakanı , milletvekilleri Mustafa Köse, Hüseyin Samani, Gökçen Özdoğan Enç ve İbrahim Aydın ile Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, parti yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, Manavgat'ta Büyükşehir Belediyesi'nin yapmakta olduğu hizmetleri ve başta Türkbeleni Projesi olmak üzere yapılması planlanan hizmetleri detaylarıyla anlattı.

HÜKÜMETİN TAVRI BELLİ
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise konuşmasına Ramazan süresince Müslüman ülkelere yaptıkları ziyaretleri ve 'nin bu ülkelere yaptığı yardımları anlatarak başladı. Manavgat ve Alanya'nın ayrısı gayrısı olmayan, aynı yaylaları aynı sahili paylaşan, dost, kardeş ve akraba iki ilçe olduğunu belirten Bakan Çavuşoğlu "İl yapıp yapmamak siyasi iktidarın tercihidir. Siyasi iktidar bugüne kadar il yapma konusunda herhangi bir karar vermemiştir ve il yapma konusunda da düşüncesi bellidir. Dolayısıyla ortada böyle bir karar yokken gereksiz yere iki ilçemizi ayağa kaldıracak söylemlerden uzak durmak lazım" diye konuştu.

HEPİNİZİN BAKANIYIZ
Manavgat ile Alanya'nın arasına girmeye kimsenin gücünün yetmeyeceğini ifade eden Bakan Çavuşoğlu, "Biz hepimiz kardeşiz, biz hepinizin milletvekiliyiz, hepinizin bakanıyız. Burada sizin karşınızda oturan kardeşlerimiz de el ele gönül gönüle herkesin kıskandığı bir şekilde, kardeşlik duygusu içerisinde gece gündüz sizler için çalışıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İl tartışmasına son nokta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN