Kepez’e hükümlü eli

Kepez Belediyesi’nin çeşitli birimlerinde çalışan, denetimli serbestlikten yararlanan hükümlüler, ilçedeki park, ve ları güzelleştiriyor

Giriş Tarihi: 20.6.2016
Kepez’e hükümlü eli
Mahkumiyetlerinin son yılının cezasını çekmek için denetimli serbestlikten yararlanan yaklaşık 100 hükümlü, Kepez'i temizliyor, güzelleştiriyor. Kepez Belediyesi'nin 3 biriminde görev alan hükümlüler, iki grup halinde, günde 4 saat çalışıyor. Devlete para borcunu bu yöntemle ödemek isteyen ve çeşitli suçlardan mahkumiyet alıp cezasının büyük bölümünü çekmiş olanlar, denetimli serbestlik yasası aracılığıyla Kepezlilere hizmet ediyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğünü tercih eden yaklaşık 50 hükümlü, yeni yapılan parkların tesviye işlerini, toprak düzeltmelerini ve çim ekme işlerini yapıyor. Yaklaşık 15 hükümlünün yer aldığı ikinci bir ekip ise, eski parkların aydınlatma direklerini, bankları ve talep eden ların duvarlarını boyuyor.

CAMİ VE OKULLAR
ve okul temizlik ekibindeki 25 kişi de, ibadet alanları ile eğitim kurumlarının her türlü temizlik ihtiyacını karşılıyor. Hükümlüler vatandaşa hizmet ederek cezalarını tamamlamanın mutluluğunu yaşarken, Kepez Belediyesi de hükümlülere böyle bir imkan tanımış oluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepez’e hükümlü eli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN