Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yağmur suyuna dev yatırım

ASAT Genel Müdürlüğü, Kepez ve Muratpaşa ilçelerinde 70 milyon TL yatırımla yağmursuyu drenaj hattı yapıyor

Giriş Tarihi: 20.6.2016
Yağmur suyuna dev yatırım
ASAT Genel Müdürlüğü'nün merkez ilçelerde yaşanan yağmur suyu sorununu çözmek için başlattığı yağmur suyu projelerinde çalışmalar aralıksız devam ediyor. ASAT, çalışmaların 20 bin metresini tamamlandı. Yaklaşık 70 milyon liraya mal olacakyağmur suyu çalışmaları 2016 yılı içerisinde tamamlanacak.

VARSAK'TA YÜZDE 80
Varsak 1. Etap'ta yağmur suyu drenaj hattı inşaatı büyük bir hızla sürüyor. Yaklaşık 13 bin 700 metre uzunluğunda olacak drenaj hattının yüzde 80'i tamamlandı. 21 milyon liraya mal olması beklenen proje ile Varsak, , Şelale ve Habipler mahallelerinin yağmur suyu sorunu çözülecek. ASAT, Gündoğdu Mahallesi'ne de 13 milyon 320 bin TL değerinde 5 bin 600 metre yağmursuyu drenaj hattı imalatı gerçekleştirecek.

SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR
ASAT, Muratpaşa ilçesi Turgut Reis, Tonguç ve Yıldız caddelerinin yağmursuyu sorununu çözmek için düğmeye bastı. Yaklaşık 26 milyon TL'ye mal olacak projede çalışmalar sürüyor. Proje kapsamında bu caddelerde 6 bin 380 metre yağmursuyu drenaj hattı imalatı yapılacak. Metin Kasapoğlu Caddesi'ne de 4 milyon lira yatırım bedeliyle, 3 bin 300 metre uzunluğunda yağmur suyu drenaj hattı yapılıyor. Kızıltoprak Mahallesi'nde şu ana kadar çalışmaların 4 bin metresi tamamlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yağmur suyuna dev yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN