Büyükşehir’de birer birer eriyor

Türel’e teşekkür ve yeni hükümeti de tebrik ettiği için savunması istenen ’li Meclis Üyesi Ruhi zehir zemberek ifadelerle istifa etti. Beşiktaş ‘CHP’liyiz diye zarafetimizi insanlığımızı unutalım mı’ dedi

Giriş Tarihi: 22.6.2016
CHP Büyükşehir’de birer birer eriyor
Suların bir türlü durulmadığı Antalya 'de yaprak dökümü sürüyor. Yakın döneme kadar Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grubu Sözcüsü olan Ruhi da partisinden istifa etti. Bu istifa ile CHP'nin Büyükşehir meclisinde üye sayısı 25'e düştü. CHP, 103 kişilik Büyükşehir Belediye Meclisi'nde 30 Mart yerel seçimlerinden sonra 30 sandalyeye sahipti. Daha önce de Muratpaşa'dan Ercan Merthatun, Konyaaltı'ndan Önder Önen, İbradı'dan Serdal Çavuşoğlu ve Kepez'den Süleyman Acar, AK Parti'ye katılmıştı.

TEBRİK VE TEŞEKKÜR
Beşiktaş, Nisan ayı meclis toplantısında Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'e Çallı'daki katlı kavşak çalışmaları nedeniyle yok edileceği iddia edilen Atatürk anıtını spor Kavşağı'na taşıması nedeniyle teşekkür etti. Bu nedenle CHP İl Başkan Yardımcısı İbrahim Koçak'la sosyal medyada tartışma yaşayan Beşiktaş'ın, yeni kabine açıklandıktan sonra sosyal medya hesabında kutlama mesajı paylaşması krizi tırmandırdı. Bunun üzerine CHP İl Yönetim Kurulu'nun 30 Mayıs tarihli kararı ile Beşiktaş hakkında soruşturma başlatıldı. Beşiktaş'ın soruşturmaya karşı cevabı ise 'istifa' ile sonuçlandı. Beşiktaş şu cümleler ile istifasını verdi: "Benim onurumla oynayan yönetiminizce maruz bırakıldığım onur kırıcı muameleye daha fazla katlanamayacağımdan, demokrat olmanın ilk şartı olan nezaket kuralı bir teşekkürü kaldıramayan bir il başkanının olduğu bir partide siyaset yapma, hizmet etme şansım kalmadığından CHP'den istifa ediyorum."

HALKI NASIL KUCAKLAYACAK
Beşiktaş, "Teşekkür ettiğim kişi şehri emin olarak anılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı'dır. Bir teşekkür konuşmasını kaldıramayan il başkanı, tüm halkı nasıl kucaklayacak, onların derdine nasıl derman olacak?" İl Başkan Yardımcısı İbrahim Koçak'la sosyal medya üzerinden tartışmaya giren Beşiktaş, bu konuyla ilgili de Semih Esen'i suçladı. Beşiktaş, "Koçak ve avaneleri, Facebook'ta kasıtlı olarak beni karalama kampanyasına giriştiler. Bir il yöneticisi sosyal medya üzerinden istediği an karalama kampanyası başlatıyorsa, il başkanının bilgisi dahilindedir. Değilse daha da vahimdir" dedi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'yu Antalya'nın medarı iftiharı olması nedeniyle, Başbakan Binali Yıldırım'ı hemşerisi, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ı da çocukluk arkadaşı olması nedeniyle yeni hükümetin kurulmasının ardından tebrik ettiğini anlatan Beşiktaş, "Yeni görevleri dolayısıyla tebrik ettiğim kişiler düşman değil, Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanı ve iki bakanıdır" ifadesini kullandı.

TÜREL YÜCELDİ
Beşiktaş, "Egosuna yenilenler, tebrik ve teşekkürü bir zafiyet, bir yenilgi olarak düşünürler. Öz saygısı gelişmiş bireyler bilir ki iyi şeyler için yapılan teşekkür parti politikalarını yaralamaz, tam tersine yüceltir" şeklinde konuştu. Beşiktaş örnek olarak Menderes Türel'in CHP'li Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'e mecliste teşekkür etmesini örnek gösterdi, "Türel yüceldi" dedi.

İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ
HAKKINDA gerçekleştirilen soruşturmanın partinin ifade özgürlüğü ilkesiyle uyuşmadığının altını çizen Ruhi Beşiktaş, "Bir tarafta Sayın Kemal Kılıçdaroğlu bir insanın düşüncelerinden ötürü yargılanamayacağını söylüyor. Diğer tarafta siz ise beni bir tebrik ve teşekkürden dolayı yargılıyorsunuz. Ne yani CHP üyesiyiz diye, zarafetimizi, alçak gönüllüğümüzü, insanlığımızı unutalım mı, onu mu istiyorsunuz" diye konuştu.

İŞTE O TEBRİK
Ruhi Beşiktaş'ın sosyal medya hesabından paylaştığı tebrik mesajı adeta bardağı taşıran son damla oldu. Beşiktaş'ın 'AK Parti'ye göz kırptığı' iddia edilen o mesajında, "Türkiye Cumhuriyeti'nin 38'inci başbakanı seçilen hemşerim Sayın Binali Yıldırım, kırk yıldan fazla dostluğum olan Sağlık Bakanımız Sayın Recep Akdağ, Antalya'nın medar-ı iftiharı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu'nu can-ı yürekten tebrik ediyor, başarılar diliyorum" ifadeleri yer aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP Büyükşehir’de birer birer eriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN