Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kaçağa izin yok

Batı Akdeniz Gümrük ve Bölge Müdürü Coşkun, 2016’nın ilk 4 ayında 3 milyon lira değerinde kaçak ürün yakalandığını açıkladı

Giriş Tarihi: 27.6.2016
Kaçağa izin yok
Batı Akdeniz Gümrük ve Bölge Müdürü Ragibe Coşkun, bu yılın ilk dört ayında Antalya Limanı'nda 3 milyon 260 bin lira değerinde kaçak ürün ele geçirildiğini bildirdi. Çoşkun, özellikle yaz aylarında kaçakçılık olaylarının çok fazla yaşandığını belirterek, bölgede yaşanan gümrük kaçakçılığına karşı ciddi çalışmalar yürüttüklerini vurguladı.

ETKİN MÜCADELE
Coşkun, Bölge İstihbarat ve Kaçakçılık Müdürlüğü'nün kullanımında bulunan 3 bottan 2'sinin devriye botu, 1 tanesinin de yüzde yüz yerli yapım olan 414 Hasan Tahsin Ani Müdahale botu olduğunu ifade ederek, bu botların kaçakçılığı önlemede büyük katkı sağladığını belirtti. Kaçakçılığa karşı etkin olarak mücadele yürüttüklerini söyleyen Çoşkun, şöyle konuştu: "Kaçakçılıkla mücadelede 2015 yılında 226 olayda 12 milyon 773 bin lira değerinde kaçak ürün yakaladık. 2016'nın ilk 4 ayında ise 78 olayda 3 milyon 260 bin lira değerinde kaçak ürün yakalandı. Ani müdahale botumuz ise 2007 yılında Bölge Müdürlüğümüz tarafından teslim alınan yüzde yüz Türk yapımıdır. 414 Hasan Tahsin Ani Müdahale botu ile de herhangi bir ihbar ve halinde ihbar yapılan yeri seri bir şekilde ulaşmamızı sağlamak için kullanmaktayız. Hasan Tahsin yüzde yüz Türk yapımı olup 2 milyon avroya mal olmuştur" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaçağa izin yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN