Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bizim Ruslar’dan ‘Barış Güvercini’

Antalya’da yaşayan Rus vatandaşları, krizin çözüme yaklaşması nedeniyle kutlama programı düzenledi

Giriş Tarihi: 30.6.2016
Bizim Ruslar’dan ‘Barış Güvercini’
Antalya'da yaşayan Ruslar, ile Türkiye arasında yaşanan krizin çözüme yaklaşması nedeniyle kutlama programı düzenledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Devlet Başkanı Vladimir Putin'e gönderdiği mektupla iki ülke ilişkilerinde normalleşle sinyallerinin alınması Antalya'da yaşayan Ruslarda sevince neden oldu.

BAYRAM HAVASI ESTİ
Rus Sanat ve Kültür Derneği, üyelerinden gelen yoğun talep üzerine Belek'teki bir otelde 'Yeniden Umut ve Dostluk Buluşması' etkinliği düzenlediler. Etkinlikte Rusların, Türkiye ve Rusya bayraklarını birlikte salladıkları görüldü. Hiphop dans gösterisi ve Rus çocuklarının şiir okumasının ardından, barışı sembolize eden güvercinler ve Türk bayrağı logolu balonlar havaya bırakıldı.

KRİZ ÇABUK BİTSİN
Dernek Başkanı İrina Balcı, programın bir dostluk ve mutluluk etkinliği olduğunu söyledi. İki ülke arasındaki krizin sona ermesi için çok beklediklerini ve en sonunda güzel bir haber aldıklarını anlatan Balcı, "Rusya ve Türkiye arasındaki krizin sona ermesine az kaldı. Daha erken tabii ki ama Rus tarafının da cevabını vermesini bekliyoruz. Herhalde bu iş biraz daha sürer ama herkes biliyor ki bahar başladı" dedi. Balcı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rusya Devlet Başkanı Putin'e mektup göndermesinin çok güzel bir hareket olduğunun altını çizerek, mektubun iki ülke arasında çok büyük bir mutluluk yaşattığını ifade etti. İlişkilerin çok çabuk bir şekilde düzeleceğini düşündüğünü vurgulayan Balcı, "Krizle altı ay geçti, yeter artık. Bence kriz ne kadar çabuk olduysa o kadar da çabuk bitsin. Biz o kadar birbirini seviyoruz ki bir gün kapı açılırsa birbirimize koşarız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bizim Ruslar’dan ‘Barış Güvercini’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN