Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Teröre karşı tek yüreğiz

teröre karşı tek yürek oldu. Belediyeler, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları yaptıkları açıklamalarla terör olaylarına topyekün lanet mesajı verdi

Giriş Tarihi: 30.6.2016
Teröre karşı tek yüreğiz
Antalya'da sivil toplum örgütleri, siyasi partiler, belediyeler birbiri ardına yaptıkları açıklamalarla 'da yaşanan terör saldırısını lanetledi. Açıklamaların ortak noktası ise her ne nedenle olursa olsun terör eylemlerinin hoş görülemeyeceği yönünde oldu. Kurumlar, derin üzüntülerini vurgularken teröristler ile terörden beslenenleri nefretle kınadı. Terör saldırısı ile ilgili yayınlanan onlarca kınama mesajından bazıları şöyle:

BİRLİĞİMİZİ BOZAMAYACAK
Terörün kanlı yüzünü İstanbul'da bir kez daha gösterdiğini belirten AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, "Alçak saldırıda yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum. Şu mübarek günlerde, masum insanları katleden hainler, terörün çirkin, inançsız, yüzünü tüm dünyaya bir kez daha gösterdi" dedi. Terör saldırısının zamanlamasına dikkat çeken Sümer, "İsrail ve Rusya ile peş peşe açıklanan iki gelişmenin ardından Havalimanı'nda bombalı saldırı düzenlenmesi, bu terör eyleminin amacını çok net bir şekilde ortaya koyuyor. Türkiye'nin gelişmesi, büyümesi ve bölgede söz sahibi olmasını istemeyenler, terör belasıyla ülkemizi durdurmaya çalışıyorlar" dedi.

ÜMİT UYSAL
uratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Atatürk Havalimanı'na yapılan ve masum insanların katledilmesine neden olan terörist saldırıyı lanetledi. Sevginin, saygının, barışın ülkemizde ve tüm dünyada elbirliği ile büyütülmesi gerektiğine işaret eden Başkan Uysal; "İstanbul'daki alçakça saldırı yine yüreğimizi yaktı. Terör saldırısını, terörü bir yöntem olarak kullananları, kandan beslenenleri lanetliyorum" dedi.

AÜ REKTÖRLÜĞÜ
Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörlüğü, İstanbul'da gerçekleşen terör saldırısını kınayarak, "Hainler bu kez de Türkiye'nin kalbi İstanbul'da çirkin yüzünü göstererek tüm ülkemizi derin üzüntüye boğmuştur. Milletimizin birliğine, beraberliğine, vatanımızın bütünlüğüne kasteden terör olaylarının her türlüsünü şiddetle kınıyoruz. Masum insanları hedef seçen bu menfur saldırılar ülkemizin bölünmez bütünlüğüne asla zarar veremeyecektir" denildi.

ATB TERÖRÜ KINADI
ANTALYA Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır, Haziran Ayı Meclis toplantısında, "İnsanlık dışı eylem ile morallerimiz bozuldu. Gerçekten insanlık ile ilgisi olmayan, herhangi bir hakkı savunmak için yapılması mümkün olmayan, bu terör eylemlerinin bizim birliğimizi bozmamasını temenni ediyorum. Terörün istediği noktaya gelmemeliyiz" ifadelerini kullandı.

MATSO BAŞKANI BOZTAŞ
Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, terör saldırısını Manavgat iş dünyası olarak nefretle kınadıklarını bildirdi. Terörü lanetleyen MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, ülkedeki birlik, beraberlik ve huzurunu bozmak için gerçekleştirilen bu tür hain saldırıların hiçbir zaman amacına ulaşamayacağını ifade etti.

MMO'DAN KINAMA
Makine Mühendisleri Odası (MMO) Antalya Şube Başkanı Ayşen Hamamcıoğlu, Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen terör saldırısını kınadı. Hamamcıoğlu, terörün insanlık dışı olduğunu ve masum insanların katledilmesinin izahının olmadığını belirterek "İnsanların katledilmesinin açıklanabilir hiçbir haklı sebebi yoktur " dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teröre karşı tek yüreğiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN