Beyaz bir sayfa

Giriş Tarihi: 1.7.2016
Beyaz bir sayfa

Antalyaspor’da Gültekin Gencer dönemi sona erdi. Ali Şafak başkanlığındaki yeni yönetim göreve geldi. Listede sürpriz isimler var

Antalyaspor Kulübü Olağanüstü Genel Kurulu gerçekleştirildi. Gültekin Gencer'in yeniden başkan adayı olmadığı genel kurulda 32 yaşındaki Ali Şafak tek aday olmuştu. Genel kurulda Ali Şafak Öztürk ve ekibi 3 yıllığına Antalyaspor'da göreve geldi. Toplantıda Antalyaspor'un 40 milyon TL civarında borcu bulunduğu belirtildi. Antalyaspor Vakfı'nın eski başkanı 'ın menajerlere ödenen para konusunda Gencer'i eleştiren konuşmasına bazı taraftarlar tepki gösterdi.

GERİLİMLİ ANLAR
Kürsüde eleştirilerini sürdüren Yılmaz'a, Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Nafiz Tanır 'Terbiyesiz' diyerek tepki gösterdi. Yılmaz, sözlü tartışma nedeniyle konuşmasını yarıda kesti. Tanır, Yılmaz'ın kürsüden ayrılmasının ardından kendisi hakkında daha önce dava açacağını açıkladığını ve suç duyurusunda bulunacağını belirtti. Divan Başkanı Hasan Subaşı, gerilimin kendisini ve genel kurul üyelerini üzdüğünü belirterek, 'Bu güne kadar böyle gerilimli kongre görmedim' dedi.

TÜREL'İN ÖNCELİĞİ
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Antalyaspor Onursal Başkanı Menderes Türel de, "Mevzuat aşılarak, inşallah stadın devrini yapacağız. Stattan elde edilecek ticari gelirle Antalyaspor yıllık giderlerini karşılayacak. Antalyaspor, yıllık 10-20 milyon lira kira gelirlerine sahip kulüp haline gelecek. Antalyaspor'un yeni tesisleri 7 Temmuz 2016 tarihinde hizmete açılacak. Avrupa'da olmayan en yeni, en kaliteli tesislere Antalyaspor sahip olacak" dedi.

GECE-GÜNDÜZ ANTALYASPOR
Başkan seçilen Ali Şafak Öztürk, 32 yaşında olduğunu ve Opet'in kuruluş sürecindeki aile başarısını anlattı. analizini içeren dünyanın en büyük internet sitesi içeriğine sahip futbol şirketi yatırımı yaptığını anlatan Öztürk, "Adaylık sürecinden sonra gecem gündüzüm, Antalyaspor oldu. Bu kentte yaşayanlar önce şehrin takımını tutmalı. Kısa, orta ve uzun vadeli programlarımız var. Yönetim toplandıktan sonra size projeler hakkında sunum yapacağız" diye konuştu.

GENCER ARTIK TRİBÜNE ÇIKTI
Görevi devreden Gültekin Gencer, "Antalyaspor sevdalısı yönetici bulamadığımız, vergi borcundan dolayı turizmcilerin yönetime girmediği dönemleri yaşadık. Geldiğimiz noktada Antalyaspor büyük bir marka olmuş ki bugün yönetim kurulu oluşurken de kişilerin sayısının artması, yönetime taliplerin çıkması bizim de az bir şey yapmadığımızın göstergesi ve bu noktaya getirmişiz. Yönetimi bırakıyoruz ama tribünde olmaya devam edeceğiz" dedi.

YÖNETİM KURULU LİSTESİ
Ali Şafak Öztürk Nadire Konuk Akıncıoğlu Şefik Öz Salih Peker Nurettin Ünal Mehmet Akdağ Emin Hesapçıoğlu Bora Terzioğlu Sabri Ünver Ünal Pala Tolga Çelik Salman Aksal Emin Altıner Cumhur Arıcı Mustafa Özdoğan İsmail Bilal Özgür Kasapoğlu Mustafa Vicir İnanç Kendiroğlu
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beyaz bir sayfa
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN