Türkiye'nin en iyi haber sitesi

- arası kardeşlik köprüsü

ile arasında, ‘kardeşlik köprüsü’ kuruluyor. Antalya’dan 189 kişilik heyet Ağrı’ya gitti. Başkan Türel, “Yollar, köprüler yapılır, önemli olan gönül köprüleri kurmak” diye konuştu

Giriş Tarihi: 3.7.2016
Antalya-Ağrı arası kardeşlik köprüsü
Antalya'dan aralarında belediye başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve iş adamlarının da bulunduğu 189 kişilik kafile, AK Parti Genel Merkezi'nin 'Kardeş İl' projesi kapsamında hava yoluyla 'ya gitti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve milletvekillerinin program değişikliği nedeniyle katılamadığı Ağrı Turu'na, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer de katıldı.

GÖNÜL KÖPRÜSÜ
'de siyaseti, hiçbir ayrımcılık gözetmeden kardeşlik esasına göre yürüten bir anlayışla çalıştıklarını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, "Doğu ile batı arasında kardeşlik köprüsünü güçlü şekilde ortaya koymak ve bunu tüm Türkiye'ye göstermek için yolculuğa çıktık. AK Parti olarak doğuda birçok önemli yatırımlar yaptık, yollar yaptık, köprüler yaptık ama bütün bunların dışında en önemlisi, gönül köprülerini kurmak. İşte bu gönül köprüleri bir taraftan oluşurken, bunların güçlendirilmesi bu gibi adımlarla mümkün oluyor" dedi.

DOĞU-BATI KARDEŞLİĞİ
Milletvekilliği döneminde Ağrı'da çok güzel temaslarda bulunduğunu ve halkın yakın ilgisini gördüğünü ifade eden Türel, bölgede yaşanan sıkıntıların Türkiye'nin dışındaki bazı güçler tarafından tetiklendiğine dikkat çekti. Milletçe bu oyunlara gelmememiz gerektiğini anlatan Türel, "Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak Ramazan boyunca Ağrı'nın Patnos ilçesinde her gün 500 vatandaşımıza iftar sunarak dostluk adımını bir kez daha ortaya koymaya çalıştık. Ağrı'daki çok önemli projelere destek oluyoruz. Doğudaki vatandaşlarımız, bu hizmetleri görmeleriyle doğu-batı kardeşliğini hissedecektir. Bu hisleri oluşturmak, terör örgütünün yalnızlaştırılması açısından da önem arz ediyor" ifadesini kullandı. AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer ise genel merkezlerinin Antalya ile Ağrı'yı kardeş şehir ilan ettiğini, bunun üzerine parti teşkilatı olarak çalışmalara başladıklarını, Antalya'daki sivil toplum kuruluşları ve hayırsever vatandaşları harekete geçirerek 5 bin paket erzak yardımında bulunduklarını söyledi. Sümer, Ramazan Bayramı'nda kardeş ilden gelecek kafileleri Antalya'da konuk ederek, onlara tatil imkanı sağlayacaklarını kaydetti.

AĞRI ZİYARETLERİ
Ağrı'da Ahmedi Hani Havalimanı'nda Ağrı Vali Musa Işın, AK Parti Ağrı Milletvekili Cesim Gökçe, AK Parti İl Başkanı Kemal Atmaca tarafından karşılanan Antalya heyeti ilk olarak İbrahim Çeçen Üniversitesi kampüsünde bulunan Hayrettin Atmaca Camisi'nde öğle namazı kıldı. Heyet daha sonra Ağrı Valiliği ve AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. Esnafın da hatırını soran Antalyalılar, buradan Doğubayazıt ve Patnos ilçelerine geçti. Heyet, Doğubeyazıt'a geçişi sırasında yolda durarak Antalya'nın Kepez ilçesinden Ağrı'ya gidip vatani görevini gerçekleştiren Ali Uygur ile fotoğraf çektirmeyi ihmal etmedi. İshakpaşa Sarayı ile Ahmedi Hani Türbesi'ne ziyaretler gerçekleştiren Antalya heyeti, iftar yemeği ve teravih namazının kılınması sonrası Antalya'ya döndü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya-Ağrı arası kardeşlik köprüsü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN