’ın söyleyemedikleri

30 Haziran’da yapılan Antalyaspor Genel Kurulu’nda konuşması yarıda kesilen ’ın söyleyemediklerine SABAH Akdeniz ulaştı. İşte Ali Yılmaz’ın dile getirmek istediği iddiaları

Giriş Tarihi: 5.7.2016
Ali Yılmaz’ın söyleyemedikleri
Antalyaspor A.Ş'nin 30 Haziran'da yapılan genel kurulunda konuşma yapmak için kürsüye gelen ancak yapılan müdahale ile sözü kesilip kürsüden indirilen Antalyaspor Vakfı eski Başkanı 'ın söyleyemediklerine SABAH Akdeniz ulaştı.

KÜRSÜDEN İNDİRİLMİŞTİ
Antalyaspor'un menfaatleri doğrultusunda ihanet şebekelerinin tekrar Antalyaspor'a gelmesini önlemek için çalıştığını belirten Yılmaz, transfer edilen oyuncuların menajerlerinin ücretlerini açıklarken önce salonda bulunan taraftarların tepkisini aldı, ardından Divan Başkanı Hasan Subaşı'nın müdahalesiyle konuşmasını bitirmek zorunda kaldı. Ali Yılmaz, açıklamalarında, "Eto'o'nun menajerine 3 yılda verilmesi gereken 3 milyon TL'nin tamamının ödendiğini söylemiş, bu nın 600 bin euro'sunun da Türk menajere verildiğini ileri sürmüştü.

MENAJERLERE ÖDENEN PARALAR
Kırmızı-beyazlı camia Ali Yılmaz'ın konuşmaya devam etseydi ne söyleyeceğini merak etmeye başladı. Ali Yılmaz genel kurulda konuşturulmadığını ancak doğru bildiklerini söylemeye devam edeceğini belirtti. Yılmaz'ın Gültekin Gencer'in şahsi davasına bakan ama sı Antalyaspor'un kasasından ödenen avukatın ismini vereceği, ayrıca Guilherme transferinde para akışının nasıl olduğunu belgelerini paylaşacağı öğrenildi. Antalyaspor A.Ş.nin hesaplarını inceledikten sonra Celustka'nın menajerine 1 milyon 378 bin lira, Diego'nun menajerine 1 milyon 58 bin lira ödendiğini tespit ettiğini kaydeden Ali Yılmaz, sadece 12 maç kırmızı-beyazlı formayı giyen Guilherme Gusmao'nun menajerine 2 milyon 218 bin lira ödendiğini, bunun 1 milyon 200 bin lirasının Türk menajerlere nasıl aktarıldığını da SABAH Akdeniz'e açıkladı. Ali Yılmaz, A.Ş hesaplarını incelemeye devam ettiğini, sadece 4'te 1'ini incelerken bunları tespit ettiğini söyledi.

NASIL AKTARILDI?
Ali Yılmaz'ın Guilherme transferindeki paranın Metin Korkmaz ve ortağı Sezer Bravo'ya nasıl aktarıldığı ile ilgili iddiası şöyle; Guilherme transferi için 'Brazilspor' ve 'El Rada' isimli şirketlere kırmızı-beyazlı kulüpten imza parası ve menajerlik komisyonu adı altında toplam 2.3 milyon liralık senet verildi. İmza parası adı altındaki El Rada'ya verilen yaklaşık 1.1 milyon TL'lik senet ile Brazilspor'a verilen senetler içerisinden yaklaşık 150 bin liralık menajerlik komisyonu Metin Korkmaz'ın ortağı Sezer Bravo'ya cirolandı. Sezer Bravo daha sonra Antalyaspor'a gelerek bu senetleri teslim etti ve karşılığında 1 milyon TL nakit ile 200 bin TL'lik çek alarak ayrıldı. Böylece para Brezilyalı şirketlere ödenmiş gibi görünse de aslında 2 milyon 300 bin liranın 1 milyon 200 bin lirası camiada çok tartışılan menajerlere gitti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ali Yılmaz’ın söyleyemedikleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN