Türkiye'nin en iyi haber sitesi

yolu müjdesi

Giriş Tarihi: 5.7.2016
Çevre yolu müjdesi

Karayolları Bölge Müdürü Çobanoğlu, ulaşımda bayram müjdesi verdi. Heyecanla beklenen Kuzey Yolu ve Alanya Çevre Yolu’nda çalışmalar sonrası başlıyor

Ulaşımda bayram müjdesini Karayolları Bölge Müdürü Arif Çobanoğlu verdi. Yapım ihalesi yargıya taşınan ve bu nedenle gecikme yaşanan Kuzey Yolu ve Alanya merkez ile Gazipaşa Havalimanı arasını 15 dakikaya düşürecek olan Alanya Çevre Yolu'nda çalışmalar sonrası başlıyor. Çobanoğlu, her iki projede de ihale süreçlerinin tamamlandığını, yüklenici firmanın şantiyelerini kurduğunu açıkladı.

TRAFİK RAHATLAYACAK
Kuzey Çevre Yolu ile Denizli- İzmir ve Ankara-İstanbul istikametinden gelip Antalya'nın doğusu ve batısına gidecek araçlar hiç şehir trafiğine uğramadan istedikleri yere ulaşabilecek. Proje, günde yaklaşık 50 bin aracın kullandığı Antalya-Aksu hattındaki trafik yükünü önemli ölçüde azaltacak. Yolun tamamlanmasının ardından büyük bölümünü ağır tonajlı araçların oluşturduğu günlük ortalama 10-15 bin aracın bu yolu kullanması bekleniyor. Kuzey Çevre Yolu ilk olarak 31 Aralık 2008 yılında Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) ağına alındı. Kuzey Çevre Yolu, 19 Aralık 2014'te ihale edildi. Ancak ihale yargıya taşınınca gecikme yaşandı. Önce ihale iptal edildi, ardından yargı kararıyla iptal geri alındı. Kuzey Çevre Yolu projesi kapsamında 11 farklı seviyeli kavşak, 9 alt geçit, 8 üst geçit, 2 hidrolik köprü hayata geçecek. Toplam 36 kilometrelik güzergah, 3 şeritli iki yol olacak. Alanya Çevre Yolu ise Alanya Ticaret Lisesi Kavşağı'ndan başlayarak Gazipaşa Kavşağı'na kadar D-400 Karayolu ile bağlantısız olarak kesintisiz ulaşım sağlayacak. Kargıcak'ta D-400 Karayolu'na, oradan da Yeşilöz'e ulaşan Alanya Çevre Yolu, 17 kilometre uzunluğunda ve 50 metre genişliğinde olacak. Çok sayıda viyadük ve tünelin yanı sıra üç büyük kavşağın da yer aldığı proje tamamlandığında Alanya merkez ile Gazipaşa Havalimanı arası ulaşım 15 dakikaya inecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çevre yolu müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN