Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gülümseyin, çekiyor

’da down sendromlu Mustafa Uranlı, önce kursa katılarak fotoğraf çekmesini öğrendi, daha sonra fotoğraflarını sergiledi. Uranlı ev ekonomisine de katkı sağladı

Giriş Tarihi: 5.7.2016
Gülümseyin, çekiyor
Antalya'da anne babası ayrı olduğu için halasının yanında yaşayan 21 yaşındaki down sendromlu Mustafa Uranlı, bir derneğin engellilerin topluma kazandırılması için açtığı fotoğrafçılık kursuna katıldı. Burada engelli arkadaşlarıyla kaynaşan Uranlı, öğretmenlerinden de fotoğraf sanatının inceliklerini öğrendi. Cadde ve sokaklarda insanların duygularını, telaşını fotoğraflarına taşıyan Uranlı, fotoğraf çektiği mutlu oluyor, hayata pozitif bakıyor. Doğa, yaşam, portre gibi farklı konularda çalışmalar yapan Uranlı, çoğunlukla siyah fotoğraf çekiyor.

EVİNE KATKIDA BULUNDU
Uranlı, "Gülümsemeyi, fotoğraf çekerek öğrendim. Sessiz, ıssız yerlerde çekim yaparak duyguları anlatıyorum. İlk fotoğraf çektiğimde zorlandım ama başarınca 'Hayat bu olsa gerek' dedim. Artık hayatı vizörden görmeye başladım" diye konuştu. Derneğin düzenlediği sergide fotoğraflarını sergileyen Uranlı, fotoğraflarını bağış karşılığında satarak evine katkıda bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gülümseyin, çekiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN