Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Valisi’nden Sakık’a sert tepki

Giriş Tarihi: 7.7.2016
Ağrı Valisi’nden Sakık’a sert tepki

Valisi Işın ’nın kardeş şehir ziyaretini içine sindiremeyen Ağrı Belediye Başkanı Sakık’ın, PKK’nın haraç istemesine karşı durmasını istedi

'Kardeş Şehir' projesi kapsamında 'yı ziyaret eden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve beraberindeki heyeti çirkin yakıştırma ile eleştiren Ağrı Belediye Başkanı Sırrı Sakık'a Ağrı Valisi Işın sert tepki gösterdi. Işın, " ile Ağrı şehri kardeşlik havası içinde Ramazan'ı geçirdi. Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Patnos ve Dedeli belediyeleri kardeş belediye seçilmişlerdir. İlimizle de münasebetleri yine Ramazan'ın vermiş olduğu feyiz ve bereketle geçmesi tertiplenmiştir. Ancak bu da sayın Belediye Başkanı tarafından çok çirkin bir şekilde kamuoyuna yansıtılmıştır. Ağrı halkı ne Vali'nin ne de Belediye Başkanı'nın tasallutundadır. Ağrı halkı hür ve özgürdür. Kardeşlikten zarar gelmez. Ağrı halkı kadirşinastır, Antalyalı misafirlerini çok güzel bir şekilde ağırlamıştır. Bundan kimsenin gocunmaması gerekir" dedi.

ANTALYA GÖTÜRMEDİ, GETİRDİ
Sömürge benzetmesine de sert tepki gösteren Vali Işın, "Sömürge demek, yer altı ve yer üstü zenginliklerini alarak o insanlara yedirmemek manasına gelir. Antalya buradan bir şey götürmemiştir, buraya getirmiştir. Ramazan'ın vermiş olduğu kardeşlik ve yardımlaşma duyguları içerisinde Antalya halkı ve belediyesi buraya yardım elini uzatarak insanlarımıza yardım etmiştir. Gerek bayram öncesi ve bayram esnasında kadirşinas Ağrı halkı başka illere yardım etmiştir. Buna sömürgecilikle bakmak son derece çirkin ve yanlış bir düşüncedir" diye konuştu.

PKK KÜRTLERİ SÖMÜRÜYOR
Eğer sömürgecilikten bahsedilecekse PKK terör örgütünün 32 yıldır Kürtleri sömürdüğünü ifade eden Vali Işın, "PKK, esnafı haraca bağlayarak, insanların çocuklarını dağa götürüp öldürerek, buraya yapılacak yatırımları engelleyerek, vatandaşlarımızın araçlarını yakıp yollarını keserek sömürmektedir. Sayın Belediye Başkanımıza sesleniyorum, PKK şu anda Doğubayazıt esnafından haraç istemektedir. Bu bir sömürgedir, kendisi çıksın buna karşı dursun. Ayrıca Hükümet her yıl Ağrı'ya ortalama 700 milyon TL yatırım yapmaktadır. Devletin buradan topladığı vergi 120 milyon TL'dir. Bu da daha çok memur, işçi, esnafımızdan alınan vergilerdir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ağrı Valisi’nden Sakık’a sert tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN