Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AÜ bugün sandık başında

Akdeniz Üniversitesi’nde rektör seçimi süreci bugün başlıyor. Bin 146 öğretim üyesi sandık başına giderek, 7 aday için oyunu kullanacak. Sandıktan çıkan ilk 6 isim YÖK’e bildirilecek

Giriş Tarihi: 12.7.2016
AÜ bugün sandık başında
Akdeniz Üniversitesi'nde Rektörlük seçiminin ilk ayağı bugün yapılacak. Hakkındaki soruşturmalar nedeniyle Rektör İstafil Kurtcephe'nin YÖK tarafından açığa alınmasıyla başlayan değişim sürecinde son adım seçimle atılmış olacak.

7 ADAY YARIŞACAK
AÜ'de bugün yapılacak seçimde 7 aday yarışacak. Rektörlük görevini vekaleten yürüten Prof. Dr. Mustafa Ünal, 2012 yılındaki son seçimde YÖK tarafından dönemin Cumhurbaşkanı ullah Gül'e ismi ilk sırada sunulan ancak seçilemeyen Prof. Dr. İbrahim Demir, Kurtcephe'nin bir dönem yardımcılığını da yapan Prof. Dr. Muharrem Certel ile Prof. Dr. Muharrem Kılıç, AÜ Nükleer Bilimler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. İsmail Boztosun, Myra ve Andriake kazıları ile tanınan Prof. Dr. Nevzat Çevik ve Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü Fitopatoloji ABD Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Basım adaylar arasında.

SON SÖZ ERDOĞAN'DA
AÜ'de bin 146 öğretim üyesi oy kullanacak. Oy kullanma işlemi saat 08.30'da başlayıp 16:30'a kadar devam edecek. Ardından oyların sayılmasıyla en çok oyu alan isimler belli olacak. 7 adaydan 6'sının ismi oy oranlarıyla birlikte Cuma günü YÖK'e bildirilecek. Yeni sıralamayı belirleyecek olan YÖK'ün sunduğu üç isimden biri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Akdeniz Üniversitesi Rektörü olarak atanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AÜ bugün sandık başında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN