Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ASAT’a tam not

ASAT Su Kalite Kontrol Laboratuvarı, Türk Akreditasyon Kurumu’ndan (TÜRKAK) tam not aldı. TÜRKAK, ASAT Laboratuvarı’nın akreditasyon parametre sayısını 35’e yükseltti

Giriş Tarihi: 14.7.2016
ASAT’a tam not
Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü Su Kalite Kontrol Laboratuvarı, TÜRKAK'ın denetimlerinden başarıyla geçerek, 34 olan parametre analiz sayısını 35'e yükseltti. Laboratuvar, 2016 yılında alınan numuneler üzerinde 35 parametre analizini gerçekleştirecek. ve dünya turizminin gözbebeği 'da su kaynaklarının su kalitesinin gerek kimyasal gerekse biyolojik etkenlere karşı takip edilmesinin büyük önem taşıdığını belirten ASAT Genel Müdürü Faruk Karaçay, laboratuvarın şehir merkezinde 160, ilçelerde ise 82 ayrı noktadan içme suyu kalitesini takip ettiğini söyledi.

SU KONTROL ALTINDA
TÜRKAK'ın parametre sayısını 35'e çıkarılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Karaçay, "Güvenilirliği, incelenen parametre sayısı ve çalışma prensibi ile bölgemizin önde gelen örnek laboratuvarına sahibiz. Bu Antalyamız ve ilçelerimiz açısından çok büyük bir şans. Prensip olarak her yıl üzerine yeni parametreler koyma disiplini ile hareket ediyoruz. Akreditasyon belgesinin hak edilmesinde laboratuvarımız çalışanlarının çok önemli katkıları var. Emeği geçen tüm personelimizi kutluyor Antalya'mıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi. Genel Müdür Karaçay, Antalya'nın suyunu 242 noktadan içme suyu numunesi alarak sürekli analiz ile kontrol ettiklerini belirterek, Su Kalite Kontrol Laboratuvarı'nda geçtiğimiz yıl alınan 9 bin 32 numune üzerinde 132 bin 150 parametre analizinin gerçekleştirildiğini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ASAT’a tam not
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN