Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da şehit ateşi

Darbe girişiminde, babası gibi olmayı seçen ve şehit olan Oğuz Kılınç’ın ateşi ’ya düştü

Giriş Tarihi: 18.7.2016
Antalya’da şehit ateşi
Darbe girişimi sırasında şehit düşen lerden birinin ateşi Antalya'ya düştü. İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde görevli olup geçici görevle Ankara İstihbarat Şube Müdürlüğü'ne gönderilen Polis Memuru Oğuz Kılınç, darbe teşebbüsü sırasında meydana gelen çatışmada şehit oldu.

TAYİNİ VAN'A ÇIKMIŞTI
Şehit Kılınç'ın, darbe girişiminde bulunan askerlerin Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne saldırıda bulunduğu sırada polis arkadaşlarıyla birlikte Emniyet Müdürlüğü içinde görevde olduğu belirtildi. Şehit Kılınç'ın geçici görevle geldiği Ankara'da son günlerini geçirdiği ve 18 Temmuz Pazartesi itibariyle tayininin çıktığı, 'a gideceği öğrenildi. Kılınç'ın Van'a tayinin çıkması üzerine Van'da ev kiraladığı ve her türlü hazırlığını tamamladığı öğrenildi.

ŞEHİT OLDU, GURURLUYUM
Şehit Oğuz Kılınç'ın babası Emniyet- Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Polis Memuru Zeki Kılınç, 29 yıldır polis memuru olarak görev yaptığını ve oğlunun şehit haberini alınca üzüldüğünü ancak ağlamadığını, gururlandığını söyledi. Emniyet teşkilatı içinde böyle bir yapılanmanın yıllar öncesinden beri var olduğunu belirten acılı baba Kılınç, "Çok şükür gururluyum ve ağlamıyorum. Annesi ve ben bu gururla yaşayacağız. Bu darbeci hainlerin yıllardır teşkilat içlerinde olduğunu biliyordum ve hep onlarla mücadele ettim. Oğlum da bunlara son kurşununa kadar karşı koyup şehit oldu. Darbecilere karşı oğlum ilk başta silah kullanmak istememiş 'Onlar bizim kardeşimiz' demiş ancak hainler direkt ateş açınca oğlum da ateş açıp son kurşununa kadar savaşmış" dedi. Şehit Kılınç bugün 'da defnedilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya’da şehit ateşi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN