Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Borç kaydırılmış

Antalyaspor’da güncel borcu düşük göstermek için bazı taktiksel oyunlar yapıldığı ortaya çıktı. Bazı futbolcuların alacakları, sonraki yıla kaydırılıp yeni sözleşme yapıldı

Giriş Tarihi: 18.7.2016
Borç kaydırılmış
Antalyaspor'un borcu ile ilgili farklı rakamlar konuşulurken gün geçtikçe değişik uygulamalar yapıldığı ortaya çıkıyor. Genel kuruldan önce 60 milyon TL civarında olduğu belirtilen, ancak kongrede 80 milyon lira olarak ifade edilip ibra edilen borç, görevi bırakan yönetim tarafından da doğrulandı. Fakat yeni gelen yönetimin borcun söylenenden fazla olduğunu açıklaması kafaları karıştırdı. Sezon sonuna kadar ödenmesi gereken paranın en az 150 milyon lira olduğu öğrenildi. Bu sezon gelirleri temlik edilen Antalyaspor'un şu anda 80 milyon lira gibi görünmesine rağmen ödenmesi gereken rakamın büyümesinin altında başka nedenler de olduğu belirlendi.

GELECEĞE KAYDIRILDI
Geçtiğimiz yıl 15 Haziran'da yaptığı toplantıda, "Kulübün borcunu 1 yıl içinde sıfıra indireceğiz" açıklamasını yapan Gültekin Gencer'in mevcut borcun düşük gösterilmesi için birçok futbolcunun alacağını önümüzdeki yıla kaydırıp sözleşme yenilediği ortaya çıktı. Önceleri buna yanaşmak istemeyen bazı futbolcuların, 'Kulübün lisans alabilmesi için yapılıyor' denmesi üzerine yeni sözleşmeye imza attığı öğrenildi. Bu şekilde güncel borç içinde görülmesi gereken önemli bir miktarın gelecek döneme kaydırıldığı ve 'Bizim dönemimizin borcu değil' algısı yaratılmak istendiği öğrenildi. 2 ile 5 ay maaş, maç başı ve peşinat alacakları bulunan Sakıb Aytaç, Saso Fornezzi, Lamine Diarra gibi birçok isme bu şekilde yeni sözleşmeler imzalattırıldığı öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Borç kaydırılmış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN