Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nöbete devam

Darbe girişimine karşı dimdik ayakta duran Batı Akdeniz’in meydanlarında nöbet sürüyor. Meydanlarda her türlü riske karşı özel tedbirler de alındı

Giriş Tarihi: 19.7.2016
Nöbete devam
FETÖ'cü cuntanın demokrasiye darbe indirerek ülke yönetimini ele geçirme girişimine karşı sokakları terk etmeyen Batı Akdenizliler üçüncü geceyi de meydanlarda, caddelerde geçirdi. Demokrasi nöbetinin üçüncü gecesine geniş çaplı protokol katılımı gerçekleşti. Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan binlerce kişi ellerindeki Türk bayraklarıyla demokrasi için nöbet tuttu. Kalabalık meydanda kurulan dev ekranda da son dakika haberlerini takip etti.

DOMBRA İLE COŞTULAR
Öte yandan Antalya Cumhuriyet Meydanı'nda her türlü saldırı veya provakasyona karşı da tedbir alındı. Cumhuriyet Meydanı'nı çevreleyen alanda demir bariyerler kuruldu ve gelen vatandaşlar aranarak güvenli bir bölge oluşturuldu. Ses sistemlerinden zaman zaman yayınlanan Dombra şarkısı ile kalabalık kitlenin zaman zaman coşku dolu anlar yaşadığı görüldü. Demokrasi nöbetinin üçüncü gecesinde meydana Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve eşi Sevim Karaloğlu ile 2 kızı, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Antalya Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, Akdeniz Üniversitesi Vekil Rektörü Mustafa Ünal, AK Parti Antalya milletvekilleri Mustafa Köse, İbrahim Aydın, Gökçen Özdoğan Enç, AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ile bazı STK temsilcileri de katıldı. Vali Karaloğlu ilk defa alana gelerek demokrasi için nöbet tutanlara destek verdi. Bir süre vatandaşların arasında duran Vali Karaloğlu ve diğer protokol üyelerine vatandaşların ilgisi büyük oldu. Vali Karaloğlu vatandaşların fotoğraf çektirme isteğini karşılıksız bırakmadı. Alanda vatandaşlarla birlikte dua edildi. Dua için ellerini açan vatandaşlar hep birlikte bir daha böyle kötü girişimlerin meydana gelmemesini diledi. Gece yarısı da şükür ve gıyabi cenaze namazı kılındı. Protokol üyeleri gecenin ilerleyen saatlerinde tek tek vatandaşlara hitap etti. AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, Ankara'da şehit olan Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Yasin Ağaroğlu'nun Korkuteli ilçesinde defnedildiğini anımsatarak ailesine sabır diledi.

SONUNA KADAR BURADAYIZ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Tamam bu iş bitti" dediği zaman kendilerinin söz konusu yerdeki vazifesinin sona ereceğini ifade eden Sümer, "Ama şu anda onun, ülkenin bize ihtiyacı var. Vatanımızın sizlere ihtiyacı var. Bu görevi sonuna kadar götüreceğiz. İnşallah sağ salim normalleşinceye kadar burada geceleri nöbet tutmaya, gündüz de işimizi takip etmeye, işlerimize gitmeye, işyerimize gitmeye devam edeceğiz" diye konuştu. Sümer'in sahneye birlikte çıktığı 6 yaşındaki Emine Nur Hamurcu'nun (6) okuduğu "Şehitler ölmez" adlı şiir, vatandaşları hem coşturdu hem de duygulandırdı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nöbete devam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN