Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehit ailesi meydanda

Darbeye karşı dimdik ayakta duran ’da onbinlerin nöbeti sürürüyor. Şehit polis Muhammet Oğuz Kılınç’ın ailesi de demokrasi nöbetine katıldı

Giriş Tarihi: 20.7.2016
Şehit ailesi meydanda
FETÖ'cü cuntanın ülke yönetimini ele geçirme girişimine karşı sokakları terk etmeyen Antalyalılar 4'üncü geceyi de Cumhuriyet Meydanı ve caddelerde geçirdi. Onbinler, 'Darbeye karşı omuz omuza, dik dur eğilme, bu millet seninle' diye haykırdı. Ankara'da darbecilere karşı direnirken şehit düşen polis memuru Muhammet Oğuz Kılınç'in ailesi de meydandaki demokrasi nöbetinde yerini aldı. Darbe girişimine karşı demokrasi nöbetinin 4'üncü gecesinde meydana gelenler arasında Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, milletvekilleri Mustafa Köse, Gökçen Özdoğan Enç, Antalya Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, Müftü Osman Artan, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer yer aldı. Gecede şehitler için Kur'an-ı Kerim ve mevlüt okutuldu.

RÜYA GÖRÜYORLAR
Aynı da Emniyet-Sen Genel Başkan Yardımcısı da olan Zeki Kılınç, "Bizler canımızı ve kanımızı vermek için yola çıktık. Bu vatan toprakları için, bu cennet vatan için yeri geldiğinde can veremiyorsak, bu güzel memlekette yaşama hakkımız yok demektir. Benim evladım, eden şebekelere karşı 5 yıldan beri mücadele etmekteydi. İhanet şebekelerine karşı bu milletin dinini, imanını sömürmek suretiyle belirli bir yer edinmeye çalışan, kalleşçe, insafsızca, merhametsizce bu devlete ihanet eden birileri tarafından, halen daha korunmakta olan, ihanet eden şerefsizlerin yetiştirmiş olduğu o insanlara karşı son kurşununa kadar sıktı. Ancak F-16'ların atmış olduğu bombalar sonucunda benim çocuğum mermi sıka sıka şehit oldu. Ne mutlu bana" diye konuştu. Kılınç, "İhanet şebekesi rüya görüyor. Bu devletin gerçek sahipleri, vatan evlatları halkımızdır. Milletin dediği olur. Benim gibi şehit babası, eşim gibi şehit anaları olduğu müddetçe bu milleti, devleti, toprağı kimse bölemeyecektir" dedi.

20 YIL MÜCADELE ETTİM
Geceye eşi Meliha, oğlu Onur ve kızı Gamze ile birilikte katılan şehit babası Zeki Kılınç, kendisinin de şehit ya da gazi olmayı çok istediğini söyledi. Kılınç, "Oğlum son kurşununa kadar hainlerle mücadele etti. Ben bu FETÖ'cü hainler ile 20 yıldır mücadele ettim. Oğlumu kendi ellerimle toprağa verdim" dedi. Şehit babasının sözü zaman zaman alkışlar ve slogarlarla kesildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehit ailesi meydanda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN