İnerseniz vuracağız

Giriş Tarihi: 22.7.2016
İnerseniz vuracağız

Darbe girişiminde Süleyman Demirel alanı’nın ele geçirilmek istendiği ortaya çıktı. Vali Günaydın kuleyi bizzat yöneterek, darbecilerin hevesini kursağında bıraktı

TSK içindeki terörist grubun hayata geçirmek istediği hain planın en stratejik noktaları arasında yer alan alanlarıyla ilgili ilginç bir ayrıntı daha ortaya çıktı. Türkiye'deki 55 hava meydanını ele geçirme girişiminde bulunan, bazı yerlerde de başarılı olan teröristler Süleyman Demirel Havaalanı'nı öncelik noktalardan birisi olarak belirlediği ancak bunda başarılı olamadıkları belirlendi. Türkiye'nin en iyi komandolarının yetiştiği Eğirdir Dağ Komando Okulu'ndan 1500'ün üzerinde rütbeli asker ve o dönem eğitim gören Harp Okulu öğrencilerini darbecilerin havayoluyla Ankara'ya takviye ekip olarak götürecekleri ortaya çıktı.

YİNE VALİ DEVREDE
Orduya sızmış hainlerin planlarını yine Isparta Valisi Şehmus Günaydın'ın bozduğunu TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı AK Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç açıkladı. Emniyet ve jandarma güçleri ile halkın direnişi sayesinde hain planın başarısızlıkla sonuçlanmasına neden olduğunu belirten Bilgiç, Isparta İç Güvenlik ve Tatbikat Merkezi'nden Eğirdir'deki askerleri almak için çıkan otobüslerin önünün Vali Günaydın'ın talimatı ile kesildiğini belirterek, "Havaalanında müthiş bir güvenlik önlemi alındı. Giriş, güvenlik güçleri, halk ve mobilize ekipler tarafından kesildi. O gün izinden dönen Vali Günaydın, Süleyman Demirel Havaalanı'na giderek, kuleyi devraldı. Ben de oradaydım" ifadelerini kullandı.

HARBİYELİLER ERKEN YOLA ÇIKTI
Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Isparta İç Güvenlik ve Tatbikat Merkezi'nde eğitim gören 500 Harp Okulu Öğrencisi'nin Isparta Cumhuriyet Savcılığı'nda verdikleri ifadelerden ilginç bir detay ortaya çıktı. Harbiyeli öğrencilerden birçoğu, "Bizim eğitimimiz 12 Ağustos'ta sona erecek ve uçakla 'a götürülecektik. Ancak ne olduysa alelacele bize otobüslere bindirip yola çıkardılar. Hatta bize 'İstanbul'da gece yürüyüşü yapacaksınız' dediler. Ama işin böyle olmadığını polis durdurunca anladık" dedi.

İNİŞ İZNİ VERDİRMEDİ
Kulede yaşananları anlatan Bilgiç, "Sayın Valimiz, kuleyi bizzat kendisi yönetti. Hainlerin piste inme çabaları oldu. Ama kulenin ikazına hiçbir şekilde cevap vermediler. Askeri uçaklara ikazların dikkate alınmaması durumunda 'vuracağız' ikazı yapıldı. Başarılı olamayınca Isparta hava sahasından uzaklaşıp, Çardak'a gittiler. Orada da başarılı olamadılar. Stratejik görev için belirlenen Isparta'da Allah'a şükür kuş uçurtulmadı. Bilgiç, Isparta Süleyman Demirel Havaalanı'nda demokrasi nöbeti tutan Keçiborlulu partililer ve vatandaşları yalnız bırakmıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnerseniz vuracağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN