Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turizme olumlu yansır

Giriş Tarihi: 22.7.2016
Turizme olumlu yansır

TÜROFED Başkanı Osman Ayık, darbe girişimi sonrasında demokrasinin kazandığını belirterek, “Bundan turizm sektörü de yararlanacak” dedi

Otelciler Federasyonu Başkanı (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, 'ye dönük satışlar iyi giderken darbe girişimiyle belli oranda rezervasyon iptalleri yaşandığını söyledi. Halihazırda yeni rezervasyonlar alındığını, ancak darbe girişimi öncesine göre tatmin edici olmadığını aktaran Osman Ayık, olaylar sakinleştiğinde eski seviyeye dönmesini beklediklerini kaydetti.

DÜNYADA RAKİP YOK
Yaşanan süreçte ülkesine dönmek isteyen misafir sayısının büyük oranda olmadığını belirten Osman Ayık, " ve Türk halkının ortaya koymuş olduğu bir başarı durumu vardır. Bundan da biz önümüzdeki dönemde faydalanacağımızı düşünüyoruz. En kısa süre içerisinde de rezervasyon akışında tekrardan bir canlanma olacağı konusunda da bir beklentimiz var" dedi.

TÜRKİYE RAKİPSİZ
Kamu personelinin izinlerinin iptal edilmesiyle yurt içinde kayıp yaşandığını ancak kısa sürede durumun normalleşeceğini belirten Ayık, "Türkiye ürünü, fiyat, hizmet dengesi konusunda tüm dünyada rakipsizdir. Türkiye'ye seyahat eden misafirlerin büyük bölümü bu sene Türkiye'nin haricinde herhangi bir başka destinasyona gidemedi ve yüzde 60'a yakın bölümü evlerinde oturuyor. Önümüzdeki süreç Türkiye sakin bir ortama döndüğü takdirde muhtemelen bu bekleyen Türkiye sevdalıları, Türkiye misafirleri tekrardan Türkiye'ye dönüp rezervasyon yaptıracakları konusunda da bizim bir beklenti ve umudumuz da mevcut" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizme olumlu yansır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN