Onbinlerlerden nöbete devam

Giriş Tarihi: 23.7.2016
Onbinlerlerden nöbete devam

Darbe girişimine karşı dimdik ayakta duran ’da onbinler nöbete devam ediyor. Bir haftayı dolduran nöbette vatandaşlar meydanı tamamen doldurdu

FETÖ'cü cuntanın demokrasiye darbe indirerek ülke yönetimini ele geçirme girişimine karşı sokakları terk etmeyen Antalyalılar geceyi Cumhuriyet Meydanı'nda ve caddelerde geçirdi. Demokrasi nöbetinin yedinci gecesinde gecesine onbinler, "Hainlerden hesap sorulsun" diye yeri göğü inletti. Vali Münir Karaloğlu, "OHAL'den dürüst ve namuslu vatandaşlarımız korkmasın" dedi. Geceye Vali Münir Karaloğlu, Milletvekilleri Gökcen Özdoğan Enç ve Atay Uslu, Akdeniz Üniversitesi Vekil Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, Ak Parti İl Başkanı Rıza Sümer, eski Milletvekili Sadık Badak, Antalya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar ile onbirlerce kişi katıldı. Geceye Akdeniz Üniversitesi bünyesinde bulunan Akil Öğrenciler Topluluğu da destek verdi. Üniversiteli gençlerin açtığı ''Tasalanma yiğidim, gençler arkanda', 'O halde biz varız, yedirmeyeceğiz', 'Biz sana adam dedik, torunlarımız sana atam diyecek' yazılı dövizler demokrasi nöbetine katılan onbinlerin alkışını aldı.

ARINMA SÜRECİ BAŞLARDI
Vatandaşların yoğun isteği üzerine konuşma yapan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, yaşanan olayın ardından 'nin çok önemli bir arınma sürecine girdiğini söyledi. Antalya'da açığa alınan kamu görevlisi sayısının 996'ya yükseldiğini belirten vali Karaoğlu, "Bir kısmı gözaltında, tutuklananlar var. Bu süreç henüz bitmedi. FETÖ mensupları kamu kuruşlarından temizleninceye kadar bu operasyonlar sürecek" dedi.

ELİMİZİ GÜÇLENDİRECEK
Vali Münir Karaoğlu, OHAL uygulamasının dürüst ve namuslu vatandaşlar için bir korku yaratmaması gerektiğini söyledi. Vatandaşlarda birtakım tereddütler olduğuna dikkat çeken Karaoğlu, "Dün, Antalya Valisi bendim, direksiyonda ben vardım. Bugün OHAL kararı çıktı, yine Antalya Valisi benim. Fakat bu sefer direksiyonda sizinle birlikte ben varım. Yarın da böyle olacak, hiçbir endişeniz olmasın. Hiçbir vatandaşımızın gündelik yaşantısını etkileyecek, özgürlüklerini kısıtlayacak hiçbir karar almayacağız. Hainlere karşı elimizi güçlendirecek. Hızımızı artıracak. Kimsenin endişesi olmasın, özellikle Antalyalıların hiç şüphesi olmasın. Antalya şehridir. Bu şehre yine yurt dışından, yurt içinden milyonlarca misafirimiz gelmeye devam edecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Onbinlerlerden nöbete devam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN