Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yerel yönetimlerde temizlik yapılmalı

FETÖ kalkışmasından sonra genelinde kamuda görevden alınanların sayısı 60 bini buldu. Ancak belediyelere hiç dokunulmaması dikkat çekti. Bu nedenle valilerimizi, belediye başkanlarımızı ve cumhuriyet savcılarını göreve çağırıyoruz

Giriş Tarihi: 23.7.2016
Yerel yönetimlerde temizlik yapılmalı
'de başarısız olan darbe girişimi sonrası kamuda görevden alınan FETÖ'cülerin sayısı 60 bine ulaştı. Operasyonlar devam ederken, sayının daha da artması bekleniyor. Başbakanlık, TBMM ve bakanlıklarda üst düzey bürokrattan memura binlerce kişinin uzaklaştırılmasına rağmen bugüne kadar belediyelerin hiçbirine dokunulmaması dikkati çekti. Kamu kurumlarına sızan ve yıllardan beri devletten maaş alan bu FETÖ'cülerin belediyelerden de temizlenmesi isteniyor.

'TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ'
Sabah Akdeniz bu konuda Antalya, ve Burdur valilerini, belediye başkanlarını, emniyet müdürlerini, cumhuriyet savcılarını göreve davet ediyor. Bir an önce diğer kamu kurumlarında olduğu gibi belediyelerdeki FETÖ yanlısı çalışanların ve meclis üyelerinin de görevden uzaklaştırılmasını istiyor. Operasyonun gerçekleşmesi için bölgemizdeki tüm belediyeleri mercek altına alacağız. Bu hizmet kurumlarından FETÖ'cülerin temizlenmesinin takipçisi olacağız. Gerçekleşmemesi halinde isimleri deşifre edeceğiz.

BÜYÜKŞEHİR TEMİZLEMİŞTİ
Büyükşehir Belediyesi'nde Menderes Türel'in göreve gelmesinin hemen ardından FETÖ'cü temizliği yapıldığı biliniyor. Buna karşın hala Büyükşehir'de darbe girişimine kadar kendisini gizlemeyi başarmış FETÖ mensuplarının da temizlenmesi için harekete geçildiği gelen bilgiler arasında. Büyükşehir'in yanında Antalya'nın 19, Isparta'nın 13, Burdur'un 11 ilçe belediyesinde bu temizliğin gerçekleştirilmesi gerekiyor. Öte yandan son yerel seçimde FETÖ üyelerinin farklı partiler üzerinden belediye meclislerine sızdıkları biliniyor.

KEMER'DE TEMİZLİK
Antalya'nın Kemer ilçesinde belediyede görevli 4 işçinin iş akitleri, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile bağlantıları olduğu gerekçesiyle feshedildi. FETÖ ile bağlantılı oldukları iddia edilenlerin isimleri ve görevleri açıklanmadı. 657 sayılı Kanun'a tabi çalışan iki belediye memuru hakkında ise Kemer Kaymakamlığı'na yazılı bilgilendirme yapıldığı bildirildi. Belediye Başkanı Mustafa Gül, yaptıkları girişimin vatanı ve milletini seven idareci ve yöneticilerin yapması gereken bir hareket olduğunu belirterek, " Bu tür yasa dışı faaliyet gösteren kişi olursa gereği yapılır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yerel yönetimlerde temizlik yapılmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN