Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turizme ek darbe yok

Giriş Tarihi: 26.7.2016

girişiminin turizmde ek iptallere neden olacağı ile ilgili öngörüler tutmadı. ’ya 15-24 Temmuz tarihleri arasında hava yoluyla 328 bin turist geldiği öğrenildi

Darbe kalkışması sonrası oluşan ortamın turizmde iptallere neden olacağına ilişkin korkulan tablo yaşanmadı. Darbe kalkışması olduğu günlerde bile ini yarıda keserek ayrılan turist olmadığı gibi, tatil rezervasyonlarını iptal eden turist sayısı da son derece sınırlı kaldı. Olağanüstü Hal ilanının da rezervasyonlara olumsuz yansıması olmadı. 15 Temmuz-24 Temmuz tarihleri arasında 10 günlük dönemde Antalya'ya gelen turist sayısı 327 bin 969'a ulaştı. Turist sayısında yaşanan düşüş, darbe kalkışmasından önceki oranda kaldı. Temmuz ayı başında yüzde 47 olan düşüş, 24 Temmuz itibariyle yüzde 48 oldu. Haziran ayında aylık bazda yaşanan düşüş ise yüzde 55'ti.

AĞUSTOS'TA TOPARLANMA
Düşüşte Rus uçağı krizi krizi sonrası yasaklanan uçuşlar etkili oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mektubu ile başlayan diplomatik hareketlilik sonrası ise ilişkiler farklı bir boyut kazandı. Turizm pastasının yüzde 98'ini oluşturan paket turlar ve charter seferlere Rusya'da getirilen yasakların kaldırılma kararı alındı. Uçuşların Ağustos ayında yeniden başlaması bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizme ek darbe yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN