Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Abartmışlar

Eto’o’nun satışı ile ilgili SABAH Akdeniz’in dün yayımladığı sözleşme tek değilmiş. Aynı sözleşmelerin farklı versiyonlarının da olduğu belirtildi

Giriş Tarihi: 29.7.2016
Abartmışlar
SABAH Akdeniz'in, dün yayımladığı ve gündeme gibi düşen sözleşmenin tek olmadığı öğrenildi. Mec Consultancy Organisation Entertainment, yani menajer Metin Korkmaz'ın direkt ilişkili olduğu şirket, bu sözleşme ile Samuel Eto'o'nun yurt içi ve yurt dışı satışında yetkilendiriliyor, üstelik bonservis bedelinin yüzde 50'sinde hak sahibi oluyordu. Sözleşmede sadece menajerlik şirketinin imzasının olmasının, Antalyaspor'un imzasının olmamasının sırrı da ortaya çıktı.

KULÜP İMZALAMAMIŞ
Mec Consultancy Organisation Entertainment, 2 yıl boyunca geçerli olan sözleşmeden birkaç tane hazırlamış. SABAH Akdeniz'in ele geçirdiği belgede menajerlik şirketi yüzde 50 hak sahibi görünüyor. Ancak aynı sözleşmenin yüzde 40, 30 ve 20 hak sahipliği üzerinden birkaç tane daha hazırlandığı, imzanın atıldığı ve satışın gerçekleştirildiği şartlara göre yürürlüğe sokmak için bekletildiği ortaya çıktı. Antalyaspor'un mevcut yönetimi, yaptığı araştırmada sözleşmenin Antalyaspor A.Ş. tarafından imzalanmadığı bilgisine ulaştı. Ancak bu sözleşmelerin hazırlanmasının bile Antalyaspor üzerinden nasıl rant elde edildiğinin bir göstergesi olarak yorumlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Abartmışlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN