Biz Antalyasporuz

Giriş Tarihi: 30.7.2016
Biz Antalyasporuz

, Eto’o ile menajerleri aracılığı ile anlaştı. Antalyaspor yönetimi ise bu etik dışı anlaşmaya ‘dur’ dedi ve ekledi: Biz Antalyasporuz. Eto’o’yu Beşiktaş’a vermiyoruz

Gündemi uzun süredir meşgul eden 'Samuel 'a mı gidiyor' söylentisinde sıcak gelişmeler yaşandı. Antalyaspor'un Düzce Topuk Yaylası'ndaki kampın bitimine 2 gün kala sürpriz bir şekilde Eto'o'nun kamptan ayrılması iddiaları güçlendirmişti. Belindeki rahatsızlık nedeniyle tedavi amaçlı kamptan ayrıldı denmesine rağmen transfer görüşmeleri için Antalya'ya geldiği belirtilen Kamerunlu yıldız için menajerleri harekete geçti.

BU HİÇ ETİK DEĞİL
yönetimi ile masaya oturan ve anlaşma sağlayan menajerler, Eto'o'dan da onay aldı. Yıllık 2.5 milyon euro artı bonuslar karşılığında Eto'o Beşiktaş formasını giymeyi kabul etti. Bu bilgi medyaya sızınca Antalyaspor cephesinden tepki gecikmedi. Görüşmenin Antalyaspor'un bilgisi dışında yapıldığını belirten Başkan Ali Şafak gece saatlerinde bir açıklama yaptı.

BEŞİKTAŞ'A YAKIŞMADI
Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, etik dışı bulduğu bu görüşme ile ilgili yaptığı açıklamada; "Biz Antalyasporuz. Bizim böyle dedikodularla ilişkimiz yok. İlk başta bize teklifin gelmesi lazım. Etik olan budur. Beşiktaş ve büyük kulüplerden beklentimiz budur. Bunu görmezsek karşı reaksiyon gösteririz. Gerekirse yasal yollara başvururuz. Böyle bir şey etik değil. Beşiktaş'a yakıştıramadım" dedi.

ETO'O DA GİTMEK İSTEDİ
Antalyaspor Başkanı Öztürk ve yönetimini sinirlendiren bir başka konu da bu transfer için Eto'o'nun da çaba göstermesi oldu. Beşiktaş yönetimi Eto'o'ya "Bonservis sorununu kendin hallet' deyince, bütün imkansızlıklara ve yıllık 4 milyon euro'ya yaklaşan maliyetine rağmen takımda tutulmasına çalışılan Eto'o'nun, "Beni bonservis bedeli olmadan gönderin, iki yıllık maliyetimden kurtulun. Ya da Antalyaspor'daki iki yıllık alacağımın teminatını verin" dediği öğrenildi.

İKİ YIL DAHA ANTALYASPOR'DA
Antalyaspor yönetimi de gecenin sonunda daha sert bir açıklama yaparak konuya nokta koydu. Açıklamada; "Beşiktaş, etik değerlerden uzak olayların içinde olmadığı yönünde bir açıklama yapmamıştır. An itibariyle Eto'o'nun bir başka kulübe satışı yönetimimizin gündeminde değildir. Antalyaspor'un menfaatleri daha farklı bir karar almayı gerektirmez ise Eto'o iki yıl daha Antalyaspor forması altında futbol oynayacaktır" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Biz Antalyasporuz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN