Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sapan’ın dönüşü yok

Giriş Tarihi: 30.7.2016
Sapan’ın dönüşü yok
MART ayında partisinden ihraç edilen Antalya eski Milletvekili Yıldıray Sapan'ın Yüksek Disiplin Kurulu'na yaptığı itiraz sonucu değiştirmedi. Karar kesinleşti. Sapan, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden Muratpaşa Belediye Başkanı CHP'li Ümit Uysal'ı alan paylaşımları ve açıklamaları nedeniyle disiplin kuruluna verilmişti.

BAŞKANLIĞA ADAY OLDU
Parlamentoda 2011- 2015 tarihleri arasında CHP milletvekili olarak görev yapan Yıldıray Sapan, 7 Haziran seçimleri öncesi yapılan önseçimde ise liste dışı kalmıştı. 2003-2008 döneminde CHP il Yönetim Kurulu üyeliği ve CHP Antalya Merkez İlçe Başkanlığı görevlerini de yürüten Sapan, son olarak 26 Aralık 2015'teki il kongresinde başkanlık için aday olmuştu.

ÜMİT UYSAL'I SUÇLADI
İl Başkanı Semih Esen'in 254 oy aldığı kongrede Sapan 48 oy alabilmişti. Sapan, Ümit Uysal'ı kongre delegeleri üzerinde baskı kurmakla, desteklediği adaya oy vermemesi durumunda işten atmakla tehdit ettiğini iddia etmişti. Sapan'ın Uysal'a yönelik eleştirileri kongre sonrası sosyal medya üzerinden de devam edince Sapan'ın partisinden kopuş süreci başladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sapan’ın dönüşü yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN