Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vatan sevgisi engel dinlemiyor

Cumhuriyet Meydanı’ndaki demokrasi nöbetinin 14’üncü gecesine Kepez Belediyesi ile Down Sendromlular ve Engelliler Derneği’nin işbirliği ile kurulan Engelliler Mehteran Takımı’nın gösterisi geceye damgasını vurdu

Giriş Tarihi: 30.7.2016
Vatan sevgisi engel dinlemiyor
FETÖ'nün darbe kalkışması sonrası başlayan Antalya Cumhuriyet Meydanı'ndaki demokrasi nöbetinin 14'üncü gecesine Kepez Belediyesi ile Down Sendromlular ve Engelliler Derneği'nin işbirliği ile kurulan Engelliler Mehteran Takımı'nın gösterisi damga vurdu. Yüzde 85 görme engelli şefin yönettiği ve down sendromlu bireylerin ağırlıkta olduğu Engelliler Mehteran Takımı sevilen marşları seslendirdi.

ÜÇ İLİN VALİSİ BULUŞTU
Demokrasi nöbetine Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Isparta Valisi Şehmus Günaydın, Burdur Valisi Şerif Yılmaz, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti Antalya milletvekilleri Gökçen Özdoğan Enç, Atay Uslu ile AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer de katıldı. İlahiyatçı-Yazar Ömer Döngeloğlu da sahneye çıkarak Antalyalılara seslendi. Döngeloğlu, Türk tarihinde yaşanan darbelere ve suikastlara değinerek, bu kez halkın liderine sahip çıktığını söyledi. Sultan Abdülhamit Han'a ayaklanılmasını ve tahttan indirilmesini örnek gösteren Döngeloğlu, "Başkomutan bu ülkenin lideri daha tehlike geçmedi meydanları boşaltmayın diyorsa Abdülhamit bir kez daha kaybolmasın diyedir. Bu nöbet bir aysa bir ay 2 aysa 2 ay sürecek. Çünkü biz Abdülhamit'i böyle kaybettik. Alimler onun safına geçti. Hoca efendiler onun safına geçti" dedi.

ABDÜLHAMİT ÖRNEĞİ
Abdülhamit Han'a diktatör (istibdatçı) suçlaması yapıldığını hatırlatan Döngeloğlu, "İstibdatçı diktatör demek. Tanıdık geliyor mu? 'da darbeci Sisi'nin idamlarına ses çıkarmayan Batı, bugün kalkmış 'de Meclis'i bombalamış gözü dönmüş Amerika'daki sapık zındık Fetenyahu, Ariel Şaron suratlı hainin avukatlığını savunuyor. Batı bize idamı getiremezsiniz diyor. Mısır'da getirilirken neden sesiniz çıkmıyordu. Çünkü siz bu darbecilerin arkasında psikolojik desteksiniz. Biz sizi tanıyoruz. Ne kadar saklanırsanız saklanın kuyruklarınızın deseni aynı. Çakala benziyorsunuz çakal sürüsüsünüz" diye konuştu. Nöbete, Brezilya'da düzenlenecek olan Rio 2016 Olimpiyatları'nda Türkiye'yi temsil edecek Antalyalı sporcularda katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vatan sevgisi engel dinlemiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN