Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doğu Garajı’nda sandık günü

Doğu Garajı ve Çevresi Kentsel Tasarım Projesi için bugün referandum yapılacak. Halkın kararı ne olursa, proje ona göre şekillendirilecek

Giriş Tarihi: 31.7.2016
Doğu Garajı’nda sandık günü
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, önemli projeleri halkın onayına sunmaya devam ediyor. Daha önce Raylı Sistem 2'nci Etabı, Şarampol Projesi, Ulaşım Master Planı, Çallı Üst Geçit Projesi'nin kaderini kendi belirleyen lılar, şimdi de Doğu Garajı ve çevresi turistik bir cazibe haline getirecek Kentsel Tasarım Projesi için karar verecek.

AVRUPA'DAN BİR MAHALLE
Projenin amacının Doğu Garajı ve çevresinin cadde düzenlemesiyle birlikte bambaşka bir görünüme kavuşması olduğunu söyleyen Başkan Menderes Türel, "Projeyi tamamladığımızda, kazanan Antalya olacak. Sizler teveccüh gösterip bizi seçmeseydiniz, bu projeler hala yapılamayacaktı" diye konuştu. Çaybaşı ve Yüksekalan muhtarlıklarına oy sandıkları koyulacağını belirten Başkan Türel, "Bu projeyi siz başaracaksınız. Biz gayret edeceğiz. Çalışmamız bittiğinde adeta Avrupa'nın farklı bir mahallesinde oturan mahalle sakinleri olarak sizleri burada görüyor olmak benim de en büyük mutluluğum olacak" dedi. Proje ile ilgili yapılan toplantıda vatandaşların sorularını da yanıtlayan Türel caddeye tabela disiplini getireceklerini belirterek, "Artık herkes istediği şekilde tabela asamayacak" dedi. Bölgede oturan mahalle sakinlerinin arasında vatandaşların da olduğunu belirten Başkan Türel, "Bu anlamda proje beni mest etti. 850 metrelik bir cadde düzenlemesi engelli yol takip şeridi tabi ki olacak. Engellilerimizin en konforlu bir şekilde burada dolaşabilmesi için bütün tedbirleri alacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğu Garajı’nda sandık günü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN