Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hakan ÇATAL: Yaşasın demokrasi

Giriş Tarihi: 3.8.2016
Yaşasın kesintisiz DEMOKRASİ.
Allah bu özel milleti bir kez daha kolladı ve kötü niyetli yapılardan korudu.
Allah'ım tekrarını yaşatmasın bu aziz millete.
Umarım bu şoktan çabuk çıkar. Herkes, hayatın normal akışına tüm gücüyle devam ederse bu travma çabuk atlatılır. Devletimize ve milletimize inancım tam bu konuda. Gün birlik beraberlik günüdür, gerisi teferruattır.
Biz de hayatın biran önce normalleşmesi için konumuz olan sporu devreye sokmalıyız. Gençlerimizi mümkün olduğunca uzak tutmalıyız bu kötü oluşumlardan. Yeniden İstiklal Marşımızı okurken heyecandan titreyen başarılı Türk gençleri yetiştirmeliyiz.
Bunu başaracak kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur. Basketbol Federasyonu bu sene için özel çalışmalar yapmalı ve mevcut faaliyetleri güçlendirecek çalışmalar yapmalıdır. Birçok takım maddi yetersizlikten dolayı oynadığı liglerden çekilmenin yoluna bakıyor. Yada lige yatırım yapmadan devam edeceklerini açıklıyor. Her türlüsünde Türk gençliği, sporu kaybediyor.
Bütün federasyonları göreve çağırıyorum. Sporu ANADOLU'YA yaymanın yollarını arayın.
Sporu sadece federasyon merkezlerinizin olduğu bölgedeki arkadaşlarınızla değil, Anadolu'daki size göre isimsiz bize göre 'Anadolu Kaplanı' spor insanlarını da yanınıza alarak yeni projeleri işleme koyma zamanıdır.
Cumhurbaşkanımız, 'Dünya 5'ten büyüktür' demişti. Evet sporu da bazı federasyon başkanlarının çevresindeki dar yapının kapsadığı alandan kat ve kat büyüktür. Artık 'nin büyüklüğünü kabul zamanıdır gün. Türkiye için düşünme günüdür. Günlük hesapları bir kenara bırakalım, Ülkemiz ve gençliği için projeler üretelim. Yani biraz kabuğu kırıp Anadolu'ya güvenelim görev taksimatlarında.
'Beraber spor yaptık, ben ona güvenirim' gibi kısır döngülerden kurtulmak lazım. Türkiye'min sporda daha büyük düşünecek yöneticilere ihtiyacı var. Cumhuriyet tarihinin en büyük spor yatırımları birer birer hizmete giriyor ama ilgili kurumlar bizim yeterli elemanımız yok diyip tesisi teslim alırken sıkıntıya düşüyor. Bunlar spor mabetleri ve devletimiz büyük yatırımlar yapıyor, değerini bilelim.
Değerli kardeşim, Türk basketbolunun unutulması zor hakemi Recep Ankaralı 27 yıllık basketbol hakemliği kariyerini noktaladı. En çok maç yöneten bir hakem ve renkli bir spor adamıydı. Hani hakemler için 'ne Musa'ya ne İsa'ya yaranamadı' derler ya, bu arkadaş ortadan ve Türk hakemliğine yaraşır örnek bir hakemdi.
Muzipçe bitirdi hakemliğini. Genelde bu hakemlerle sezon bitmez denir ya, bu ez, 'Ben bu antrenörlerle sezonu bitiremem' dedi ve aktif spor hayatını noktaladı. Federasyonda spor hayatına devam edecek. Başarılar ve teşekkürler Recep Ankaralı kardeşim.
Sporun anlamını bilen sporcu bir toplum olalım. Sporla sağlıcakla kalın....
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hakan ÇATAL: Yaşasın demokrasi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN