Nöbetin yiğitleri

Demokrasi nöbetinin 18’nci gecesinde ‘yiğitleri’ ağırladı. Gazi polis memuru Ay ile FETÖ kumpası nedeniyle hapis yatan İl Komutanı Yusuf Kelleli Antalyalılara seslendi

Giriş Tarihi: 3.8.2016
Nöbetin yiğitleri
Antalya, demokrasi nöbetinin 18'inci gecesinde 'yiğitleri' ağırladı. Etkinliğe Vali Münir Karaloğlu, eşi Sevim Karaloğlu, İl Komutanı Kurmay Albay Yusuf Kelleli, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, eşi Ebru Türel, AK Parti Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer katıldı.

100 YILLIK DÖNÜŞÜM
Vali Karaloğlu lılara, "Aslanlar gibi bu paralel yapının, FETÖ terör örgütünün karşısına, tankların, topların karşısına dikildiniz" dedi. Karaloğlu, "Belki yüz yılda yapılabilecek dönüşüm iki haftada yapıldı. Milli irademiz, demokrasimiz, cumhuriyetimiz 15 Temmuz öncesinden daha güçlü" diyerek konuşmasını sonlandırdı.

İKİ KERE GAZİ
2012'de Şırnak'ta PKK'yla çatışmada gazi olan, buna rağmen 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Özel Harekat Daire Başkanlığı'nı korumaya giderek bir kez daha gazi olan Ay'ın sahneye çıkmasıyla duygular zirve yaptı. Üniformayı kefen olarak kabul ettiklerini anlatan Ay, "Bu bayrak için, bu toprak vatan için şehit olmaya, gözümüzü kırpmadan ölmeye razıyız" dedi. Erol Ay, onuru ve şerefiyle yaralarını madalya olarak bacağında taşıdığını anlattı. Darbe girişiminin hemen ardından Antalya Jandarma Komutanı olarak atanan Kurmay Albay Yusuf Kelleli ise FETÖ'den en çok zarar görenlerden birisinin de kendisi olduğunu vurguladı. Balyoz soruşturması kapsamında 3.5 yıl hapis yattığını hatırlatan Kelleli, "Bu pislikleri, bu hainleri içimizden de milletin içinde de Türk Silahlı Kuvvetleri içinde de Jandarmanın içinde de canımız pahasına temizleyeceğiz" dedi.

TEMİZLİK SÜRÜYOR
Antalya'da FETÖ soruşturması kapsamında başlayan temizlik faaliyetlerinin bilançosu da ortaya çıktı. İşlem başlatılarak gözaltı kararı alınan 755 kişiden 336'sının gözaltı süreci devam ederken, 134 kişi tutuklandı. 26 kişi de başka illere teslim edildi. 47'si denetimli olmak üzere 154 kişi serbest bırakıldı. Firardaki kişi sayısının ise 113 olduğu açıklandı. Ayrıca kamu görevlilerinden bin 53 kişi görevden uzaklaştırılırken, 6 kişi de ihraç edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nöbetin yiğitleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN