Türkiye'nin en iyi haber sitesi

18 FETÖ’cü cezaevine gitti

’da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklananların sayısı 18’e yükseldi. 1 emniyet müdürü, 1 MAKÜ personeli ve 2 milli eğitim personeli aranıyor. Açıklamayı Başsavcı Sadi Doğan yazılı olarak yaptı

Giriş Tarihi: 4.8.2016
Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan kentte yürütülen soruşturmalardaki son durumu özetledi. Doğan4ın yaptığı yazılı açıklamaya göre, FETÖ/PDY'nin yönetici sınıfı ve finans kaynağı olduğu düşünülen şüphelilerle ilgili 23 kişi hakkında gözaltı kararı alındı. Bunlardan 1'i başka bir suçtan cezaevinde tutuklu bulunurken, 16 kişi gözaltına alındı, 6'sının arandığı belirtildi. İşlemleri tamamlanan şüphelilerden 3'ü serbest bırakılırken, 13 şüpheli, bugün Burdur Sulh Ceza Hakimliği tarafından 'darbeye teşebbüs', 'FETÖ silahlı terör örgütüne üye olma', 'suç işlemek için örgüt kurma', 'dini duyguları istismar ederek nitelikli dolandırıcılık', 'terörizmin finansmanının önlenmesine ilişkin kanuna muhalefet' suçlarından tutuklandı. Tutuklananlardan 3'ünün kamu görevlisi olduğu kaydedildi. Aynı soruşturma kapsamında Burdur Emniyet Müdürlüğü'nde görevli 5 memurunun daha önce tutuklandığı belirtildi.

AKADEMİK PERSONEL
Soruşturmada Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) öğretim görevlileri ve çalışanlarından oluşan 15 kişi gözaltına alınırken, 4'ü adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı, diğer şüphelilerin ise işlemleri sürüyor. Burdur Belediyesi'nde görevli 1 şüphelinin de gözaltında olduğu ve işlemlerinin sürdüğü kaydedildi. Hakkında gözaltı kararı verilen Milli Eğitim Müdürlüğü'nde görevli 3 personelin işlemlerinin sürdüğü belirtildi. Soruşturmada, hakkında gözaltı kararı bulunan 1 emniyet müdürü, 1 MAKÜ personeli, 2 Milli Eğitim Müdürlüğü personeli firari olarak aranıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
18 FETÖ’cü cezaevine gitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN