Elmalıyı vurdu

’nın Elmalı ilçesinde önceki gün aniden bastıran şiddetli yağmur felaketine yol açtı. Bazı evleri ve seraları su basarken ekili ve ürün bulunan alanlar su altında kaldı, zarar büyük

Giriş Tarihi: 6.8.2016
Elmalıyı sel vurdu
Antalya'nın Elmalı ilçesinde önceki akşam saatlerinde etkili olan sağanak nedeniyle Yalnızdam ve Eskihisar mahallelerinde e yol açtı. nedeniyle bazı evlerde kısmi hasar oluştu. Mahalledeki sera ve meyve bahçeleri de sel sularıyla doldu. Yağışın neden olduğu selin ardından dün hasar tespit çalışmalarına başlandı.

İKİ MAHALLE ETKİLENDİ
Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin, selde zarar gören mahallelerde incelemelerde bulundu. Öztekin, selin ilk yaşandığı andan itibaren tüm ekiplerin seferber edildiğini ve zararın en aza indirilmesine çalışıldığını söyledi. Sel nedeniyle Yalnızdam Mahallesi'ndeki bazı evlerde kısmi zarar meydana geldiğini belirten Öztekin, Yalnızdam ve Eskihisar mahallelerindeki sera ve meyve bahçeleri ile altyapıda hasar oluştuğunu anlattı.

ZARAR ÇOK BÜYÜK OLDU
Ekiplerin her iki mahallede yol açma ve çamurların temizlenmesi çalışmalarını sürdürdüğüne değinen Öztekin, "İlk belirlemelerimize göre, iki mahallede vatandaşlarımıza ait 25 civarında ev kısmen zarar görmüş, bir ahır tamamen yıkılmış. Yine vatandaşlarımıza ait 10 küçükbaş hayvan telef olmuş. Seralarda, meyve bahçelerinde büyük hasarlar var. Allah'a çok şükür, can kaybımız yok, tek tesellimiz bu. Biz belediye olarak dünden bu yana selin zararlarını gidermek için çalışıyoruz. İnşallah en kısa sürede selin yaralarını sararız" dedi. Öztekin, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekiplerinin de hasar tespit çalışmalarına başladığını, Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin de çalışmalara başlayacağını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elmalıyı sel vurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN