Parti ayrımı yok ‘Yeni Türkiye’ var

Giriş Tarihi: 6.8.2016
Parti ayrımı yok ‘Yeni Türkiye’ var
FETÖ'nün darbe girişimi sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla başlayan demokrasi nöbetleri, Pazar günü coşkulu bir finale hazırlanıyor. Final etkinliği Yenikapı Meydanı'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşecek olan "Demokrasi ve Şehitler Mitingi" ile eş zamanlı olarak Antalya Cumhuriyet Meydanı'nda da saat 17.00'de başlayacak.

CHP VE MHP'YE DAVET
Tören alanında kurulan dev ekranlardan canlı yayınlanacak olan İstanbul'daki miting takip edilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşması dinlenecek. Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetine olumlu cevap vererek, mitinge katılacaklarını açıkladı. AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer de CHP İl Başkanı Semih Esen ile MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy ile iki partinin milletvekillerini Antalya mitingine davet ettiklerini açıkladı. Sümer, "Mesele siyasi bir mesele değil, memleket meselesi. Türkiye'nin geleceği için birlik mesajı vereceğiz" diye konuştu.

BAŞKANLAR İSTANBUL'DA
CHP İl Başkanı Esen ve MHP İl Başkanı Aksoy ise İstanbul'a giderek Yenikapı'daki mitinge katılacaklarını açıkladı. 26 Temmuz'da 30'un üzerinde sanatçının katıldığı demokrasi nöbetine CHP'li belediye başkanları ile katılan Semih Esen, gösterilecek birlikteliğin önemine dikkat çekti. Esen, "Karşısında bulunduğumuz tehlikeye, hiçbir siyasi görüş gözetmeden, dil, din, ırk, mezhep ayrılığı gözetmeden, ayrılıklarımızı bir tarafa bırakarak, Türk milleti olarak hep beraber omuz omuza karşı çıktık. Siyaseten rakibiz ama ülkemizle ilgili sorunlarda bu ikinci planda kalır" ifadelerinde bulundu. MHP İl Başkanı Aksoy ise 26 Temmuz'da düzenlenen ortak mitinge, şehir dışında olması nedeniyle katılamadığını Pazar günü de Devlet Bahçeli ile birlikte İstanbul'da olacağını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Parti ayrımı yok ‘Yeni Türkiye’ var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN