Hep birlikte ’yiz

’da yapılan Demokrasi ve Şehitler Mitingi ile eşzamanlı olarak ’da yapılan demokrasi nöbetinin finalinde on binlerce Antalyalı birlik ve beraberlik mesajları verdi

Giriş Tarihi: 8.8.2016
Hep birlikte Türkiye’yiz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla başlayan demokrasi nöbetlerine on binlerce kişinin katılımı ile omuz omuza bir final yapıldı. Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleşen final mitinginde birlik mesajı verildi. Yenikapı'daki Demokrasi ve Şehitler Mitingi ile eş zamanlı düzenlenen mitinge Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse, Hüseyin Samani, Gökçen Özdoğan Enç, İbrahim Aydın, Atay Uslu ve Sena Nur Çelik, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Yusuf Kelleli, Manavgat Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Enver Sungur, Denizci Eğitim Öğretim Komutanı Kıdemli Albay İlhan Kayış, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy ile 19 ilçenin belediye başkanları katıldı.

BAŞKANLAR
AK Parti İl Başkanı Sümer ve MHP İl Başkanı Aksoy birer konuşma yaparken, İstanbul'da olması nedeniyle mitinge katılamayan CHP İl Başkanı Semih Esen'in mesajı okundu. CHP'li belediye başkanları adına Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, AK Partili belediye başkanları adına Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve MHP'li belediye başkanları adına da Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel birer konuşma yaptı. Ardından mikrofonu alan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de Antalya'ya bir müjde verdi.

ÇALLI MÜJDESİ
Türel, "Şehitlerimizin anısını yaşatmak için, Çallı'da hizmete açacağımız büyük köprünün adının, 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Köprüsü olması için Büyükşehir Meclisimize teklif götüreceğim. İnşallah bu adımlarla şehitlerimizin aziz hatıralarını yaşatmaya devam edeceğiz" dedi. 'nin tarihi bir gün yaşadığının altını çizen Türel, "İlk defa siyasi partilerimiz bir mitingde bir araya geliyor. Sayın Cumhurbaşkanımız ferasetle 15 Temmuz mücadelesinde olduğu gibi, bu büyük mitinge de öncülük ettiler. Sayın Başbakanımız, Sayın Kılıçdaroğlu ve Sayın Bahçeli bu tarihi mitingde Türk milletinin gücünü dünyaya gösterdiler" diye konuştu.

GURUR DUYUYORUM
Mitingde sahneye son çıkan isim Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu oldu. 'Antalya seninle gurur duyuyor' sözleriyle sahneye çıkan Çavuşoğlu, "Ben de Antalya'nın yiğit insanlarıyla gurur duyuyorum" diyerek konuşmasına başladı. Antalya'nın demokrasi şehri olduğunun, sivil demokrasinin başkenti olduğunun altını çizen Çavuşoğlu, "Antalya buradan tüm dünyaya mesaj gönderdi. Biz biriz, biz Antalya'yız. Ülkemiz için, bayrağımız için gerekirse canımızı veririz dediniz. Eskiden Türk milleti olarak anılırdık, artık tüm dünyada 'Büyük Türk Milleti' deniyor" ifadelerinde bulundu.

FETÖ VE PKK
Bundan sonra ülkemizi böldürmemek için hainlere yönelik mücadelenin sürdürüleceğinin altını çizen, "Saldırılarını artıran PKK hainlerinden de hesabını soracağız. Nasıl FETÖ'cüleri tüm kurumlarımızdan temizliyorsak, PKK hainlerini bu topraklardan temizleyene kadar bize durmak yok" dedi. Çavuşoğlu, darbeye karşı gösterilen birlikteliğin devam etmesinin gerekliliğinin altını çizdi. Çavuşoğlu, "Çanakkale ruhunun geri geldiğini görüyoruz. Bu büyük bir fır- sat. Ayrılıkları bir tarafa bırakalım" dedi. Çavuşoğlu'nun konuşmasının ardından canlı yayınlanan İstanbul Yenikapı'daki miting izlendi.

YENİ TÜRKİYE DOĞUYOR
Antalya Valisi Münir Karaloğlu da belediye başkanları ile birlikte sahneye çıkarak halkı selamladı. 24 gündür süren demokrasi nöbetinin şölenle birlikte taçlandığını vurgulayan Karaloğlu, "O karanlık geceden bu yana çok önemli olayları hep beraber yaşadık. Asla unutmayacağız, unutturmayacağımız olaylar ve kişiler var" dedi. 15 Temmuz'un bir milat olduğunu ifade eden Karaloğlu, "Kutlu dirilişimizin günü oldu. Demokrasi zafer günüdür. 15 senedir doğum sancılarını yaşadığımız yeni Türkiye'nin doğum günüdür" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hep birlikte Türkiye’yiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN