Kriz bitecek yüzler gülecek

Valisi Münir Karaloğlu, bütün krizlerin 1 yıl içine sıkıştığını söyleyerek de bir Antalya markası oluşturmanın ve çeşitliliği artırmanın gerekliliğine dikkat çekti

Giriş Tarihi: 10.8.2016
Kriz bitecek yüzler gülecek
Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Kundu'da bir otelde de 2017'ye bakış toplantısı düzenledi. Toplantıya katılan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, "Planlasanız, üst üste bu kadar krizi bir seneye toplamaya çalışsanız herhalde başaramazsınız. Ben 'ya tayinim çıkınca sektörden tanıdıklarıma diyordum ki 'Antalya'nın sefasını sürdünüz, şimdi cefa döneminde biz Antalya'ya geliyoruz'. Maalesef krizi çözdük 'Hadi yürüyelim' diyecekken başka bir krizle karşılaştık Antalya'da. Belki bugüne kadar bu kadar çok krizin birleştiği bir yıl olmamıştır" diye konuştu. Turizm konusunda alınabilecek daha çok yol olduğunu da vurgulayan Karaloğlu, "Dünyada herkesin zihninde bir Antalya markası oluşturmamız lazım. En az Dubai kadar, en az Barcelona kadar, en az Valencia kadar bir şemsiye marka görmek istiyorum il valisi olarak. Bunu başarabiliriz, ben buna inanıyorum" diye konuştu. Karaloğlu, pazar çeşitlemesinin de mutlaka gerçekleştirilmesi gerektiğini dile getirdi.

DEMOKRASİ İLK ŞART
AKTOB Başkanı Yusuf Hacısüleyman da darbe girişiminin demokrasisi ve Türkiye Cumhuriyetine karşı yapılmış bir girişim olduğunu belirterek, "Birlik ve beraberlik ile hepimiz vatanımıza ve cumhuriyetimize sahip çıktık" şeklinde konuştu. Barış ve demokrasinin bulunmadığı ülkelerde turizm yapmanın çok zor olduğunu anlatan Hacısüleyman, "Çünkü gelen insan en azından kendi ülkesinde yaşadığı rahatlığı, refahı ve özgürlüğü geldiği ülkede de yaşamak ister. Dolayısıyla bundan sonra demokrasi içerisinde turizmimizin de daha hızlı gelişeceğine inancımız tam" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kriz bitecek yüzler gülecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN