Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Himmet vermeyince kumpasla hapse atıldı

lı işadamı Cemal Nurlu, 2008 yılında FETÖ’ye himmet ve akika vermek istemeyince kumpasla başka bir operasyona dahil edilerek hapse atıldı. O işadamı şimdi adalet arıyor

Giriş Tarihi: 16.8.2016
Himmet vermeyince kumpasla hapse atıldı
Antalyalı işadamı Cemal Nurlu, 2007 yılında işyerine gelen FETÖ'nün iki adamının "30 çocuğa bakacaksın, 60 (akika) parası vereceksin" isteklerine hayır cevabı verince 2008'de yapılan ünlü '' operasyonuna dahil edilip hapse atıldı. Nurlu, 15 Temmuz kanlı darbe girişiminin ardından savcılığa dilekçe vererek dönemin polislerinden ve FETÖ'nün adamlarından şikayetçi oldu. benden

HARAÇ İSTEDİLER

'da inşaat ve lojistik işi yapan Cemal Nurlu yaşadıklarını SABAH'a anlattı. İşlerinin o yıllarda çok iyi olduğunu belirten işadamı Nurlu, "2007 yılında Akdeniz Sanayi Sitesi'ndeki ofisime iki kişi geldi. O dönemde ismi cemaatle özdeşleşen bir işadamın ismini verdiler. Ardından bana 'Senin durumun iyi imiş. Himmet olarak 30 çocuğa bakacaksın. 60 tane kurban (akika) parası vereceksin' dediler. Ben kabul etmedim. Birkaç gün sonra yine gelip bana tehditli konuşarak söylediklerinin yerine getirilmesini istediler. Bu kez ben çok kızmıştım. Onlara, 'Ben çocuk okutacaksam kendi çalışanımızın çocuğunu okuturum. Zaten bunu da yapıyorum. 5 çocuk okutuyorum' deyip işyerimden bu insanları kovdum" ifadelerini kullandı.

OPERASYONA DAHİL EDİLDİM
Cemal Nurlu bu olayın ardından birkaç ay sonra 2008 yılı Mayıs ayında KOM şubenin yaptığı 'Balans' operasyonuna dahil edilerek gözaltına alındığını söyledi. KOM şubenin ardından çıkarıldığı adliyede savcı ve nöbetçi mahkemece ifadesinin bile alınmadan tutuklandığını da belirten Nurlu, "77 kişi gözaltına alındı. Nöbetçi mahkemenin kapısından içeri girdim. Bana hakim, 'Tutuklandın' deyip dışarı çıkmamı istedi. Cezaevine gönderildim" dedi. Cemal Nurlu cezaevine girdikten sonra FETÖ'cülerin peşini bırakmadığını da sözlerine ekledi. 2008 yılı Temmuz ayında cezaevine tanımadığı iki kişinin gelerek kendilerini emniyet müfettişi olarak tanıttığını ve cezaevi ikinci müdürünün odasında görüştüklerini de belirten Nurlu, "Orada bana, 'Senden istenilenleri yapsaydın bugün burada olmazdın' dediler. Benden 30 çocuk için himmet ve 60 kurban parasını FETÖ'ye vermemi istediler. Ben olanlara inanamıyordum. Cezaevinin içinde bile FETÖ'nün adamları gelip tehdit ediyordu" diye yaşadıklarını anlattı.

İLK DURUŞMADA SERBEST
Antalyalı işadamı tutuklandıktan 5 ay 11 gün sonra 20 Ekim 2008'de Antalya 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde duruşmaya çıktığını ve ilk duruşmada serbest kaldığını söyledi. Mahkeme başkanının kendisine, "İddianameyi okudum. Senle ilgili hiçbir teknik takip yok, delil yok. Seni niçin alıp tutuklamışlar anlayamadım" deyip serbest kaldığını da belirten Nurlu, o günlerde yaşadıklarını şimdi anlamaya başladığını söyledi.

10 MİLYON LİRAM GİTTİ
O günden beri FETÖ'cülerin kabusu ile yaşadığını belirten Nurlu, "Bana 10 milyon lira zarar verdiler. TIR'larım, her şeyim gitti. İflas ettim. Şimdi yeniden toparlanmaya çalışıyorum. Bana bu kumpas kuranların cezalandırılmasını istiyorum. Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın arkasındayız. O olmasaydı bugün bunlar açığa çıkmazdı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Himmet vermeyince kumpasla hapse atıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN