Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kol nakilliler tokalaştı

Giriş Tarihi: 19.8.2016
Kol nakilliler tokalaştı
Muğla'da motosikleti ile geçirdiği kazadan sonra beyin ölümü gerçekleşen 23 yaşındaki Fatih Demirel'in kolları 26 Eylül 2010'da Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi'nde yapılan operasyonla 35 yaşındaki Cihan Topal'a nakledildi. Bu operasyon, 'nin ilk çift kol nakli olarak tıp tarihine geçti. Motosiklet kazasında yaşamını yitiren 23 yaşındaki Emin Konar'ın kolları da, geçen 2 Şubat'ta yine AÜ Hastanesi'nde 31 yaşındaki Mustafa Sağır'a nakledildi.

TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTILAR
'nin ilk çift kol nakillisi Cihan Topal, 'nin 4'üncü çift kol nakillisi Mustafa Sağır, ilk kez biraraya geldi. Hastanede yapılan görüşmede Topal, tecrübelerini Sağır'la paylaştı. Sağır ise, "Nakilden önce de telefonla konuşarak görüş alışverişinde bulunuyorduk. Bugün de ilk kez biraraya geldik. Ben de kollarımı bir yıl sonra Cihan Topal gibi kullanabileceğim" diye konuştu. Topal ve Sağır operasyonu gerçekleştiren Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibine de teşekkür etti.

İlk kez buluştular
Türkiye'nin ilk çift kol nakillisi Cihan Topal ile son çift kol nakillisi Mustafa Sağır ilk defa bir araya gelip tokalaştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kol nakilliler tokalaştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN