Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yenikapı ruhuyla ‘gönül köprüsü’

İktidar ve muhalefeti bir araya getiren Yenikapı ruhu ’da devam ediyor. AK Parti İl Başkanı Sümer, muhalefet partilerinin yöneticilerini ziyaret ederek birlik mesajları verildi

Giriş Tarihi: 19.8.2016
Yenikapı ruhuyla ‘gönül köprüsü’
AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, Yenikapı ruhuna uygun olarak 'da muhalefet partilerinin il başkanlarını ziyaret etti. Milliyetçi Hareket Partisi, Demokrat Parti, Saadet Partisi, Vatan Partisi ve Büyük Birlik Partisi İl Başkanları ile bir araya gelen Sümer, 15 Temmuz darbe girişiminde millet iradesinin yanında olan il başkanlarına teşekkür etti. Sümer'in cenazesi nedeniyle şehir dışında bulunan Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Semih Esen'i de Pazartesi günü ziyaret edeceği öğrenildi.

DİYALOG MESAJI
Ziyaretlerinde FETÖ terör örgütünün hedefinin sadece AK Parti olmadığını, ülkenin bütünlüğüne karşı girişilmiş bir saldırı olduğunun altını çizen Sümer şunları söyledi; "İlk başta hepimiz bu kalkışmanın sadece partimizi hedef aldığını düşünmüştük. Milletin üstüne tank süren, ateş edenleri görünce bu darbe girişiminin milletin iradesine karşı olduğunu anladık. O dakikadan sonra hiçbir siyasi ayrımı gözetmeksizin bütün milletimiz meydanlara koştu. Siz değerli parti temsilcilerimiz de ilk gün ilk dakikalarda Cumhuriyet Meydanı'ndaydınız. Bu birliktelikte meydanlarımızda adeta manzarası oluştu. Memleket sevdası olan herkes o gece meydanlara koştu. Şimdi bir ve beraber olma zamanı. Vatana ve bayrağa sahip çıkma zamanı. Bu vesileyle oluşan uzlaşma kültürümüzü devam ettirmemiz lazım."

YENİ BİR DİN İCAT ETTİLER
Vatan hainlerinin takiyye adı altında yeni bir din icat ettiklerini sözlerine ekleyen Sümer; "Yıllardır milletimizin en hassas damarı dini kullanarak içimize kadar sızdılar. Münafıklığın her türlü şekline girdiler. İslam tarihinde görülmemiş bir hainliği gerçekleştirdiler. Dinimizde yeri olmayan ikiyüzlülüğü, içki içmeyi, kul hakkına girmeyi ve insan canına kıymayı İslam adına meşrulaştırdılar. İlahi emirleri çiğneyerek hadlerini aştılar. Allah'ın emirlerini dünya menfaatleri uğruna yok saydılar. Yasaklarını meşrulaştırarak adeta İslam dinimizle alakası olmayan bir din türettiler. Hedeflerine ulaşmak için ilahi emirlerden koparak şirkin içine düştüler. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın bunlar için yakıştırdığı haşhaşiler tabirinin ne kadar yerinde olduğunu tüm dünya böylelikle görmüş oldu" dedi. Vatan Partisi İl Başkanı Ahmet Özbay ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirerek 'de bazı partilerin siyaseti Recep Tayyip Erdoğan karşıtlığı olarak benimsediğini ve bunun doğru olmadığını, 15 Temmuz'da açıkça Türk milleti ve TSK'nın hedef alındığını söyledi. Saadet Partisi İl Başkanı Galip Akın ise Türkiye'nin bu süreçte asıl senaryoyu yazanlarla mücadele etmediğini, senaryoda rol alanlarla mücadele edildiğini aktardı. Akın, "Elbette bu mücadele yapılmalı, yapılacak ama hedefimiz senaryoyu yazanlar olacak. Senaryoyu yazanları biz bundan sonra ülke olarak kendi yazdığımız senaryoları oynayarak cevap vermeliyiz" dedi. Büyük Birlik Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Doğan da gerçekleşen ziyaretlerle partiler arası iletişimin bu süreçte artarak devam etmesini dileyerek, 15 Temmuz gecesi BBP teşkilatlarından da şehitlerinin, gazilerinin olduğunu bu meselenin memleket meselesi olduğunun bilinmesi gerektiğini ifade etti. Ülkemizi tehdit eden her türlü terör örgütüne karşı bundan sonra da birlikte hareket etmeye hazır olduklarını vurgulayan Demokrat Parti İl Başkanı Hasan Ali Kartal da, bu mücadelede hükümetin yanında olduklarını, DP olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

KUTUPLAŞMA GERİDE KALDI
Darbe girişiminden sonra partiler arasında sıcak bir bağ oluştuğunu belirten MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy, "Devletin bütün birimlerinde yapılanmış, işadamlarından, özel sektöre sokakta dilencisine varana kadar haraç alan, terör estiren bir yapıdan bahsediyoruz. İnanıyorum ki Türk milleti bunu çabuk atlatır. O gece bu millet Nene Hatun'un temsilcisi olan Türk kadınları köprünün üstünde tanka karşı dikilmiştir, direniş göstermiştir. Yani yüz yıl önce Çanakkale'de olduğu gibi darbe gecesi sağ, sol, siyasi ayrım gözetmeksizin bütün kesimler demokrasinin, bağımsızlığın yanındaydı. Bu süreç aynı zamanda kutuplaşmayı ayrışmayı da bir nebzede önledi. Siyasi partilerimiz arasında daha sıcak daha yakın bir bağ oldu" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yenikapı ruhuyla ‘gönül köprüsü’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN