Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hoş geldiniz çocuklar

Giriş Tarihi: 20.8.2016
Hoş geldiniz çocuklar
Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, kayıt yaptırmak için kente gelen öğrenci ve beraberindeki ailelerini otogarda karşıladı. Burada öğrencilere çay ve simit ikram ederek beraber kahvaltı yapan Prof. Dr. Korkmaz, daha sonra öğrenci ve ailelerini servis araçlarıyla kayıt yaptıracakları fakülte ve yüksekokullara gönderdi.

YABANCILIK ÇEKMESİN
Burdur'un bir üniversite kenti olmaya aday olduğunu belirten Prof. Dr. Korkmaz, MAKÜ'nün öğrenci ve eğitime ne kadar duyarlı, hassas olduğunu göstermek adına öğrencileri otogarda karşıladıklarını kaydetti. Öğrencilerin ilk kez geldikleri kentte yabancılık çekmemesini istediklerini anlatan Prof. Dr. Adem Korkmaz, "Onlar kayıt yaptırdıkları andan itibaren mezun olana kadar bizim öğrencimiz, veliler de misafirimiz. Mezun olduktan sonra da bizimle bağlarını devam ettirecekler. Öğrencilerimiz gittikleri yerlerde Burdur'un tanıtımını yapacak, fahri hemşerileri olacaklar" diye konuştu.

9 BİN YENİ ÖĞRENCİ
MAKÜ'yü bu yıl önlisans ve lisans olmak üzere yaklaşık 9 bin öğrencinin tercih ettiğine değinen Prof. Dr. Korkmaz, "Yüzde 97 oranında kaydımız var. Ek kontenjanlarla bu oranın yüzde 99'a ulaşacağını düşünüyoruz. Bu, 'deki en iyi yerleştirme oranlarından biri" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hoş geldiniz çocuklar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN