Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mahalleyi fare bastı

’nın Mahallesi’nde boş arsa çöp ve atık malzeme ile dolduruldu. Vatandaş şikayetlerden sonuç alamadı. Önlem alınmaması nedeniyle mahalleyi fare ve bit etti

Giriş Tarihi: 22.8.2016
Mahalleyi fare bastı
Antalya'nın Muratpaşa ilçesi Mahallesi 2833 sokak içindeki terk edilmiş evde kalan yabancı uyruklu vatandaşların biriktirdiği hurda ve çöp yığınları mahalle sakinlerini canından bezdirdi. Hurda yığınlarının yanında bulunan Falez Sitesi sakinleri hurda ve çöp yığınları nedeniyle fare ve bitten dolayı 2 yıldır kabus yaşadıklarını söyledi. Sorunun çözümü için çalmadık kapı bırakmadıklarını belirten Falez Sitesi Yöneticisi Ali Genç, "Muratpaşa Belediyesine 2 yıl içinde 120 kez başvurdum. Çözüm yok" diyerek çaresizliklerini dile getirdi.

SİTEYİ BİT VE FARELER BASIYOR
Kızılırmak Mahallesi Falez Sitesi sakinleri, 2833 sokak içinde boş evde kalan yabancı uyruklu kişilerin 2 yıldır sitelerinin arkasındaki boş alana hurda ve çöp topladıklarını söylediler. Hurda ve çöp nedeniyle sokakta fare ve bit salgını yaşadıklarını da belirten vatandaşlar, "Akşam hava kararınca fareler bölgeyi ediyor. Çocuklarımız evden dışarı çıkamaz durumu geldi. Muratpaşa Belediyesi'ne yüzlerce kez başvuru yaptık. Sorun çözülmeyince durumu valiliğe bildirdik" diye konuştu.

MAHALLEDE BİT SALGINI VAR
Falez Sitesi sakinlerinden Necati Bilgiç, "Bölge resmen bit istilası altında. Site yönetimi olarak 120 kez belediyeye başvurduk. Bir çözüm çıkmadı. Çaresiz durumdayız" dedi. Mahalleli ayrıca hurda toplayanların araçlarında PKK ile ilgili yazı bulunduğunu da iddia etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahalleyi fare bastı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN