Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uyanık berberin ‘sarı rüyası’ bitti

Uyanık berber kendisine sahte basın kartıyla ücretsiz ulaşım kartı çıkarttı. Büyükşehir Belediyesi suç duyurusunda bulundu.

Giriş Tarihi: 26.8.2016
Uyanık berberin ‘sarı rüyası’ bitti
Antalya'da berberlik yapan Veli Özarslan'ın ücretsiz ulaşım için başvurduğu sahtecilik yöntemi pes dedirtti. Kendisine sahte 'basın kartı' çıkartan Özarslan, bu kartla Konyaaltı Kart Tanzim Merkezi'ne başvurarak, toplu ulaşımda kullanılan ücretsiz biniş imkanı sunan Kart çıkarttı. Özarslan bununla da yetinmedi. Eşine de aynı yolla kart çıkartmak isteyince yakalandı.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU
Büyükşehir Belediyesi, konuyla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulundu. Usulsüz basın kartı kullananlar hakkında Türk Ceza Kanunu'nun resmi belgede sahtecilik başlıklı 204'üncü Maddesine göre işlem yapıldığı ve sahtecilik kapsamında 5 yıl hapis cezasıyla yargılanabileceği öğrenildi. Özarslan'ın son bir yılda ücretsiz kartla kaç kez toplu ulaşımı kullandığı da incelemeye alınırken, Özarslan hakkında geriye dönük ödeme çıkartılacağı öğrenildi. Yaşanan bu olay, nedeniyle mevcut kartlar da mercek altına alındı. Büyükşehir Belediyesi'nin şimdiye kadar basın mensuplarına vermiş olduğu ücretsiz biniş kartlarında da inceleme başlatıldı. Sahte basın kartında yer alan bilgiler de çekici. Karta göre Özarslan Akdeniz Hattı Gazetesi'nde çalışıyor. Ancak böyle bir gazete bulunmuyor. Ayrıca basın kartında Polis Haberleri damgası da dikkat çekiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uyanık berberin ‘sarı rüyası’ bitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN