Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özkarabekir’in cezası kalktı

Giriş Tarihi: 27.8.2016
Özkarabekir’in cezası kalktı

İl Başkanlığı’nca kesin ihraç istemiyle disipline gönderilen ve uyarı cezası alan Meclis Üyesi Özkarabekir’in aldığı bu ceza da iptal edildi

Antalya İl Başkanlığı tarafından kesin ihraç istemiyle disipline gönderilen Büyükşehir Belediye Meclisi üyeleri Özkarabekir ve Zafer Yörük'ün durumları belli oldu. Her iki meclis üyesi de İl Disiplin Kurulu tarafından 'yazılı olarak dikkat çekmek' dışında bir anlam taşımayan 'uyarı' cezası almıştı. CHP İl Başkanı Semih Esen "Uyarı cezası yetmez" diyerek Yüksek Disiplin Kurulu'na itiraz ederken, işler Esen'in planladığı gibi gitmedi.

GÖZLER İL BAŞKANI ESEN'DE
Yüksek Disiplin Kurulu, Yörük'ün cezasını onarken, Özkarabekir'in 'uyarı' cezasını kaldırdı. Bu karar sonrası gözler İl Başkanı Semih Esen'e çevrildi. Önce ihraç istemiyle kendi meclis üyelerini disipline sevk eden, alınan uyarı cezası sonrası ise il disiplin kurulunu alan açıklamalar yapan Semih Esen'in konuyla ilgili yapacağı açıklama merakla bekleniyor.

BAŞKANLAR ÇEKİŞMESİ
Disiplin süreci, CHP içindeki güçler savaşını da ortaya çıkardı. CHP Milletvekili Devrim Kök ve Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'in ihraç talebine ciddi şekilde karşı çıktığı öğrenilirken, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'ın ihraç konusunda Semih Esen'le ortak tavır takındığı iddia edilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özkarabekir’in cezası kalktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN