Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’ya 2 milyon ziyaretçi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk , hak ettiği değeri bulamayan ’nun buna rağmen 2 milyon ziyaretçi ağırladığını açıkladı

Giriş Tarihi: 28.8.2016
EXPO’ya 2 milyon ziyaretçi
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk , son dönemde yaşanan üzücü olaylara rağmen 2016 Antalya'yı 2 milyon kişinin ziyaret ettiğini belirtti. EXPO 2016 Ajansından yapılan yazılı açıklamada, Bakan Çelik'in Yönetim Kurulu Başkanı olduğu EXPO 2016 Antalya Ajansının İstanbul'da düzenlenen 45'inci Yönetim Kurulu toplantısına katıldığı bildirildi. Antalya Valisi Münir Karaloğlu ile Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve diğer yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı toplantıda, EXPO
2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Fırat Işık tarafından çalışma ve faaliyetler hakkında detaylı bilgi sunulduğu kaydedildi.

EKİM'DE 4 MİLYON HEDEFİ
Toplantıda, açılıştan bu yana geçen dört aylık süreçteki ziyaretçi sayısı, hedeflenen rakamlar ve EXPO 2016 organizasyonu sonrası alanın geleceği gibi konuların ele alındığı vurgulandı. Bakan Çelik "Türkiye'de yaşanan süreci dikkate aldığınız zaman gerçekten EXPO gibi son derece önemli bir eser gerektiği değerini bulamadı. Çok ciddi bir yatırım gerçekleştirildi. Ama Türkiye'de siyasi anlamda ve gerçekten hepimizi üzen olayların yaşanmasından dolayı EXPO hak ettiği değerini alamadı. Buna rağmen 2 milyon kişi EXPO'yu ziyaret etti. İnanıyorum ki 30 Ekim itibar��yla bu rakam 4 milyonu aşacak" diye konuştu.

EXPO2016 BİTİNCE ALAN NE OLACAK?
Yaşanan hadiselerden dolayı da bazı etkinliklerde kısıtlamaya gidildiğini hatırlatan Bakan Çelik, "Uluslararası düzeyde EXPO'nun konuşulmasını arzu ederdik ama gündemin buna müsaade etmediği de açık" ifadesini kullandı. EXPO'nun ve sergi alanının organizasyon sonrası ne olacağının da Yönetim Kurulunca ele alındığına değinen Bakan Çelik'in, 30 Ekim'den sonra Bakanlığın uhdesine geçen EXPO ile ilgili hem yönetimde hem de Hükümet nezdinde görüşüp en doğru kararı vereceklerini söylediği bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
EXPO’ya 2 milyon ziyaretçi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN