Son fırsatı

Resmi olarak açıklanan 9 günlük i hem çok zor bir yıl geçiren turizmciler hem de yerli turist için son bir fırsat olacak

Giriş Tarihi: 29.8.2016
Son tatil fırsatı
Bu yıl 11-15 Eylül tarihleri arasındaki öncesindeki 10 Eylül Cumartesi ve sonrasındaki 16 Eylül Cuma gününün de resmi ilan edilmesiyle bayram tatili, 10-18 Eylül tarihleri arasında 9 gün olarak planlandı. Hem turizm sektörü hem de tatilini Akdeniz ve Ege kıyıları başta olmak üzere denizkum- güneş olarak planlayanlar için, 19 Eylül'de de okulların açılacak olması nedeniyle bu aranın son fırsat olması, geçen yıllara göre talepleri artırdı.

Antalya YİNE İLK SIRADA
ETS Tur Genel Müdür Yardımcısı Suat Özbek, "Bu yıl sektörün başına gelmeyen kalmadı. 9 gün sektör açısından çok faydalı olacak. Sektör krizde, çok ciddi istihdam ve ekonomik sorunları var. Toplum için bu 9 gün çok kıymetli. Her gün terör olayları yaşanıyor ve bu süre sakinleşme dönemi olur. Bu bayram son güneşkum tatili. Sektör açısından bu yıl için son adım" dedi. Pansiyonların dahi dolduğu Ramazan Bayramı tatilinde olduğu gibi Bayramı'nda sektör temsilcileri, pansiyonların dahi dolacağını öngörüyor. Bayram rezervasyonlarında ilk sırayı yine Antalya alıyor. Antalya'da Kemer, Side, Belek, Alanya öne çıkıyor.

ÖNCE KURBAN SONRA TATİL
Kurban Bayramına yönelik iç pazar talebinin çok iyi gittiğini belirten Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, bayram tatili süresinin 9 gün olmasının, sektör için de büyük avantaj sağlayacağını kaydetti. Ayık, bu durumda bayramın ilk günü kurbanı kesip ardından tatile çıkılabileceği ya da ilk günlerinde tatil yapıp ardından kurban kesimi şeklinde insanların bir, iki veya üç farklı tatil uygulayabileceğini söyledi. Ayık, bayram için iç pazarda beklenenin üzerinde bir performans olduğunu da kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son tatil fırsatı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN